Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Vrah čerpadlářky dostal 19 let. Ženu v Nelahozevsi zastřelil zcela zbytečně

David Šindler
Zdroj: Daniel Cernovsky / CNC / Profimedia
+ Dalších 14 fotografií
rozsudek
Padl rozsudek nad dvěma lupiči, kteří přepadli čerpací stanici v Nelahozevsi a chladnokrevně tam zastřelili pumpařku Janu Š. (†58). Byl to právě David Šindler, který vytáhl zbraň a kvůli pár tisícům nebohou ženu zastřelil. Státní zástupce pro něj žádal mimořádný trest. Krajský soud v Praze nakonec rozhodl, že Šindler půjde do vězení na 19 let. Jeho kumpán vyfasoval za loupež jen čtyři roky. Kamaráda udal a pomohl policistům.

Na začátku loňského prosince všemi otřásl případ, který se odehrál v Nelahozevsi na Mělnicku. Dva lupiči, David Šindler a Ivan Hollitzer, tam přepadli čerpací stanici a při tom zavraždili pumpařku Janu Š. (†58).

A byl to právě Šindler, který vytáhl zbraň a kvůli 10 tisícům v pokladně a několika kartonům cigaret ji bez milosti zastřelil. Pro vraha Davida Šindlera pak státní zástupce navrhl výjimečný trest, tedy něco mezi 20 až 30 lety nebo doživotí. Hollitzerovi hrozilo maximálně deset let, protože se k přepadení přiznal a za vraha označil Šindlera, který do poslední chvíle tvrdil, že na místě nebyl a vinu nepřiznal.

Dnes padlo rozhodnutí o jejich trestu. Krajský soud v Praze poslal recidivistu Davida Šindlera na 19 let do vězení. Podle vyšetřovatelů zastřelil ženu přes dveře, když se vyděšená schovávala. Soudce Robert Pacovský uvedl, že si viník byl vědom toho, co dělá. "Je vidět, že poškozená se pokusila zavřít dveře a střelec se na to díval. Musel si být vědom, že střílí tam, kde zlomek vteřiny předtím byla," odůvodnil verdikt Pacovský.

Velkou roli v rozsudku sehrálo i přiznání Hollitzera, který nakonec od soudu dostal za loupež čtyři roky. Pomohl totiž usvědčit kumpána.

Rozhodnutí soudu je pravomocné. Odsouzení se proti němu mohou odvolat k vrchnímu soudu.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy