Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vozíme koronavirové pacienty, docházejí nám ale ochranné pomůcky, říká hrdina z infekční sanitky

+ Další 4 fotografie
EXKLUZIVNĚ
Zachraňují denně desítky lidských životů, přestože sami se ocitají v nebezpečí. Aktuálně s lidmi podezřelými z nákazy zákeřnou nemocí COVID-19. Řeč je o záchranářích se specializací na infekční pacienty. „Je to tvrdá práce. Snažíme se pro pacienty dělat maximum, smutné ale je, že nám pojišťovny mnohdy hází klacky pod nohy,“ řekl eXtra majitel soukromé záchranné služby Amfion Josef Crhák.

Práce záchranáře není žádný med. Kromě zbytečných výjezdů, kdy si lidé vymýšlí příznaky, často bojují s řidiči bez respektu k modrému majáku. Přesto se snaží být u každého pacienta včas a dát mu tu nejlepší péči. V poslední době nejčastěji vyjíždějí za lidmi, kteří u sebe pozorují příznaky nákazy koronavirem

"Myslím si, že nikdo nečekal, že to dosáhne takového rozměru. Infekční převozy děláme třináct let a jsme jediné specializované pracoviště v hlavním městě. Zkušenosti máme velké. Ale ten rozsah je v současnosti tak velký, že i nám dochází ochranné pomůcky," řekl eXtra.cz Josef Crhák s tím, že denně vyjíždějí k desítkám pacientů s podezřením na nákazu koronavirem.

Někteří se obávají, že jsou nakaženi koronavirem, přitom došlo třeba k záměně s obyčejným nachlazením. Co v takovém případě dělat? Rozhodně nic nepodcenit. "Samozřejmě obrátit se na hygieniky. Řídit se jejich instrukcemi a vyčkat. Mnoho lidí si myslí, že když podstoupí test, který je negativní, mají vyhráno. Jenže nakazit se mohou při neopatrnosti klidně hodinu po vyhodnocení testu," upozornil na lehkomyslnost některých lidí Crhák.

Co záchranářům v současné situaci dělá největší problém? Co prožívají během převozu pacienta? I to se dozvíte v exkluzivním videu.

Související články

Další články