Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Voyo sází na hvězdy: Švehlík s Krajčem zazáří v novém seriálu

Krajčo a Švehlík v seriálu Gumy.
Zdroj: se souhlasem TV Nova
+ Další 3 fotografie
novinky

Platforma Voyo na podzim uvede minisérii Král Šumavy, kterou natočil David Ondříček, či komediální seriál Gumy, kde se pod režijní taktovkou Karin Krajčo Babinské poprvé před kamerou potkali Richard Krajčo a David Švehlík. V různých fázích příprav natáčení je přibližně 35 formátů určených pro Voyo, stojí v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

Legendou se nerodíš. Legendou se stáváš. „Když jsem se dal ke sboru a šel k čáře, myslel jsem, že budu chytat nácky, werwolfy a podobnou verbež. Ne naše lidi, co chtěj ven,“ shrnul v jednom z mála porevolučních rozhovorů sám Josef Hasil. Legendárního převaděče si v třídílné minisérii Král Šumavy zahrál Oskar Hes. Přiznám se, neznal jsem ho před tím, řekl před časem Hes pro eXtra.cz.

V pozici kreativního producenta stojí za minisérií ředitel vývoje TV Nova a Voyo Michal Reitler, který s Davidem Ondříčkem spolupracoval už na Českým lvem oceněném dvoudílném filmu Dukla 61. „Když se řekne Šumava, naskočí nám nejchladnější místa naší republiky, nejstudenější potoky, tůně. Hluboké lesy, řídké osídlení. Kdybyste se někdy měli ztratit, zmizet, kdyby někde měla vzniknout legenda o klukovi, co se nenechal chytit a opakovaně unikal tam a zpět pod padající železnou oponou, bylo by to na Šumavě,“ řekl pro TV Nova Michal Reitler.

Švehlík a Krajčo poprvé před kamerou

David Švehlík a Richard Krajčo spolu na divadelních prknech účinkují přes osmnáct let. Před kamerou se ale potkali až teď. V desetidílném komediálním seriálu Gumy ztvárnili Máru (R. Krajčo) a Lukyna (D. Švehlík), dva nerozlučné přátele, kteří se díky svým absurdním plánům dostávají do ještě absurdnějších situací. „Lukyn a Mára jsou hodní kluci, znají se od nepaměti a tak trochu si zbyli. A jsou za to vlastně rádi,“ říká Richard Krajčo a pokračuje: „Lukyna bude mít každý rád, nejen proto, že je strašně chytrý. Je to takový mazlík. Moje postava Máry má trochu problém s agresivitou, ale Lukyn to snáší dobře.“ David Švehlík jej doplňuje: „Oba to jsou velcí sympaťáci, to je na tom to kouzelné. Seriál je skvěle napsaný, má spád, pohybuje se na hraně černého humoru. Doufám, že i naše výkony se budou divákům líbit.“ Pod scénářem seriálu je podepsán Michal Samir, který pro Voyo natočil veleúspěšnou minisérii Iveta.

Návrat Laviho

Komedie, která v letošním roce návštěvností v českých kinech porazila pokračování Top Gunu i Doctora Strange, míří z pláten kin na Voyo. Lavi v podání Jakuba Štáfka se ve filmu Vyšehrad: Fylm dozvídá, že je otcem osmiletého syna Ríši. A další problémy na sebe nenechají dlouho čekat. „Jsem rád, že uvedením našeho filmu na Voyo uděláme radost dalším divákům,“ říká Jakub Štáfek, který se, kromě ztvárnění titulní role, podílel i na režii snímku.

Už 4. srpna odstartovala na Voyo nová sezona legendární Ordinace v růžové zahradě 2, která je spolu s Ulicí nejdéle uváděným seriálem v české televizní historii.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy