Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vousatý Ivan Trojan i návrat ostřílených tvůrců 1. oddělení: Česká televize vytasila své trumfy na jaro

Trojan a Ramba v minisérii Docent.
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Další 3 fotografie
Program

Diváci už mohou přestat tápat nad tím, na co se budou v televizi dívat po Novém roce. Česká televize zveřejnila jarní program, který má eXtra.cz k dispozici a který přinese nejen řadu novinek, ale také repríz a pokračování úspěšných seriálů. Vrátí se například druhá série Kukaček, premiéru si odbude minisérie Docent v hlavní roli s Ivanem Trojanem a Terezou Rambou. Od nového počinu se očekávají velké věci, protože za ním stojí režisér Jiří Strach a scenáristé Případů 1. oddělení.

Česká televize představila svůj jarní program, který je nabitý novinkami i reprízami starších snímků. Na televizní obrazovky se na jaře například vrátí druhá série Kukaček. „Ta je ještě napínavější než ta první,“ uvedl režisér Biser Arichtev v tiskové zprávě, kterou má eXtra.cz k dispozici.

Třináctidílné pokračování nabídne znovu pohled na dvě rodiny, kterým byly nechtěně zaměněny děti a které se nyní snaží žít co nejblíže u sebe, aby se chlapci měli možnost vídat se všemi svými rodiči a aby je i rodiče mohli oba vídat. První řada seriálu byla u diváků velmi úspěšná, o čemž ostatně svědčí i hodnocení na ČSFD - 82 procent.

V hlavní roli Ramba a Trojan

Na obrazovkách se objeví také třídílná minisérie Docent od režiséra Jiřího Stracha a scenáristů pracujících na úspěšných Případech 1. oddělení - Josefa Mareše a Jana Malindy. V seriálu si nesourodou dvojici zahrají Tereza Ramba a Ivan Trojan. „Moje postava kapitánky Douchové je rozmazlená a nepořádná, zatímco docent Stehlík v podání Ivánka je pedant. Dohromady jsou tihle dva sice komplikovaná, ale zároveň i velice zábavná dvojice,“ shrnula Ramba v tiskové zprávě.

„Po boku ústřední dvojice se v kriminální sérii objeví také Matěj Hádek, Marek Taclík a Ondřej Vetchý, který se s Ivanem Trojanem potkal před kamerou vůbec poprvé,“ prozradil režisér Strach.

Kromě toho Česká televize uvede hned na Nový rok oceněný film Zátopek v televizní premiéře. Další den, tedy 2. ledna, ČT nabídne divákům novou sérii oblíbeného seriálu Místo zločinu České Budějovice a přesně o týden později rozčísne večerní vysílání velmi svérázným humorem osmidílný komediální seriál Dobré ráno, Brno! od tvůrců již legendárního seriálu Most!

Normalizační seriál Volha

Režisér Jan Pachl zase představí svůj nový pětidílný seriál Volha. Velký příběh malého práskače Standy Pekárka, kterého hraje Kryštof Hádek, vezme diváky v pěti dílech do časů, kdy ve školách a na úřadech visel portrét Gustáva Husáka, komunisté normalizovali společnost a Standa dostal protekční místo v Československé televizi. „I když jsem v sedmdesátých letech ještě nebyl na světě, mám ty roky hodně nakoukané z filmů. Člověk je pořád stejný. V jakékoli době. Volha nevezme diváky do minulosti, kterou by neznali. Naopak,“ uvedl Kryštof Hádek v tiskové zprávě.

Kromě celé řady původních seriálů nabídne Česká televize divákům televizní premiéru rekordních sedmnácti snímků, které vznikly v její koprodukci. Kromě Zátopka, jenž odstartuje nový rok, odvysílá i sportovní drama Poslední závod, komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Mimořádná událost či Kdyby radši hořelo, animovaný snímek Moje slunce Mad, pohádku Myši patří do nebe nebo dramata Okupace a Chyby.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy