Od té doby, co transsexuální zpěvačka Conchita Wurst vyhrála Eurovision Song Contest, uplynul už skoro rok. Aby zpěvačka nezapadla v zapomnění, rozhodla se letos změnit image! Nechala si ostříhat své dlouhé lokny a předvedla se na festivalu v Itálii s novým krátkým šik sestřihem! A co víc, dokonce si přes půlku zad nechala vytetovat postavu dlouhovlasé ženy.

Conchita Wurst ale nebyla vždycky ženou s plnovousem. Kdysi se jmenovala ještě Thomas Neuwirth a soutěžila v rakouské verzi SuperStar, kde postoupila až do finálových kol. Bylo to v roce 2007 a na výsluní se vrátila až o 4 roky později už jako Conchita Wurst.

Travesti umělkyně musela čelit mnoha homofobním útokům nejen ve své zemi. Bělorusko, Rusko a Arménie dokonce podle BBC označily soutěž Eurovize za semeniště sodomie. Právě běloruští aktivisté dokonce vyzvali státní televizní stanici, aby z vysílání soutěže Conchitu vystřihla. „Je divné, že trocha vousů způsobí takový rozruch. Můžu na to jen říci, že děkuji za pozornost. Pokud jde jen o mou osobu, tak s tím mohu žít dál,“ řekla tehdy Wurst na kritiku.

Rakousko Wurst nominovalo už v roce 2012. Dostala se sice do finále, ale soutěž nevyhrála.