Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Vosí horor na Rychnovsku: Sani (10) dostal padesát žihadel, strýce zachránil před smrtí

nebezpečí
Hrůzostrašná představa se stala pro desetiletého chlapce Saniho a jeho strýce Radka Černého skutečností. Minulý týden, kdy nešťastnou náhodou šlápli v lese na Rychnovsku do vosího hnízda, dostali celkem sto padesát žihadel. Po vosím útoku jsou už oba z nemocnice doma a do lesa se zřejmě dlouho nepodívají.

Desetiletý Sani se zachoval překvapivě klidně a tím zřejmě zachránil strýci život. Ten totiž v nepřístupném terénu po zhruba stovce vosích bodnutích zkolaboval. I když to bylo pro chlapce, který byl u strýce na prázdninách, neznámé místo, svou duchapřítomností dokázal strýčkovi zavolat pomoc a správně nasměrovat záchranáře.

Sám chlapec dostal padesát žihadel, jeho strýc měl ale na vosí bodnutí alergii. „Bylo velmi příhodné, že chlapec zůstával relativně klidný,“ sdělil serveru tn.cz vedoucí operátor hradeckých záchranářů Vladimír Švába.

Saniho strýc se probudil až v nemocnici. Nyní jsou už oba doma a dohodli se, že místo do lesa zajdou raději do města. „Nemám rád ten les, nechci se tam už nikdy vrátit,“ řekl Sani. Ironií je, že je vosy popíchaly ve Včelném lese.

Mohlo by vás zajímat

Další články