Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vondroušové před olympiádou nevěřili. Nyní všem vytřela zrak a odnáší si stříbro

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
olympijské hry

Markéta Vondroušová (22) svým výkonem na olympijských hrách v Tokiu ohromila celý sportovní svět. Ze začátku jí však lidé příliš šancí nedávali. Ze sobotního finále vybojovala Markéta stříbrnou medaili.

Ze všech tenistek, které Česká republika vyslala do dění letošních olympijských her v japonském Tokiu, se Markétě Vondroušové věřilo zdaleka nejméně. Je to přitom ona, která zůstala jako poslední tenisová naděje na singlovou medaili.

Vondroušová ohromila senzačním postupem přes domácí účastnici, Japonku Naomi Ósaka a následně porazila v semifinále i Elinu Svitolinovou z Ukrajiny. V sobotu sice podlehla Švýcarce Belindě Benčičové, ale získala pro Česko krásné stříbro. 

Z podceňované hráčky až k boji o zlato

Ze začátku však Vondroušová zůstávala v pozadí ostatních hráček. Větší šance se dávaly jejím kolegyním - Karolíně Plíškové, Barboře Krejčíkové a Petře Kvitové. Jenže všechny tři zmíněné skončily už před čtvrtfinále. Na turnaji tak zůstala už jen Vondroušová. Její nominace přitom nebyla vůbec samozřejmá. Hráčka musela bohužel čelit i výhrůžkám a vulgaritám.

Na olympiádu se totiž dostala v souladu s pravidly díky chráněnému žebříčku na úkor své kamarádky Karolíny Muchové, která je v žebříčku na vyšší pozici. Lidé jí pak tento postup dali "sežrat".

"Na olympiádu chce každý a já byla od února rozhodnutá, že si to vezmu. Kája to věděla, řekla jsem jí to. Někdo může říct, že jsem sobecká, ale já jsem si to místo vybojovala předloni. Není na tom nic špatného. Byla by škoda toho nevyužít, když se to může," vysvětlovala podle serveru Aktualne.cz Vondroušová v Londýně novinářům.

Ve Wimbledonu ještě vypadla ve druhém kole s Britkou Emmou Raducanu, v Tokiu už však naplno ukázala, co v ní je. Hned v prvním kole totiž porazila v náročné bitvě bývalou světovou čtyřku Kiki Bertens, v tom druhém suverénně přešla přes nevyzpytatelnou Mihaelu Buzarnescu a nakonec v osmifinále porazila i hvězdu turnaje, čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Ósaka.

Tím šokovala celý tenisový svět a definitivně vytřela zrak všem svým haterům. Světová média nešetřila superlativy a Vondroušová se konečně dočkala zadostiučinění.


Související články

Další články