Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Vondráčkové lážo plážo v Kanadě se krátí: Co bude s rozvodem nyní?

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 31 fotografií
ROZVOD ČTVRTSTOLETÍ
Už za dva měsíce bude muset Lucie Vondráčková (39) podle rozhodnutí kanadského soudu chtě nechtě sbalit svým synům saky paky, předat je tátovi Tomáši Plekancovi (36) a čekat, co bude dál. I když to po poslední soudní prohře zpěvačky vypadá, že rozvodová válka vyšuměla do ztracena, to nejtěžší ještě dvojici čeká!

Lucie Vondráčková spolu s právníkem opakovaně říkali, že se vracet zpátky do Česka nechce Jenže Tomáš Plekanec se rozhodl zabojovat a ukázat, že práva má, a kanadské soudy mu daly za pravdu

„Paní PhDr. Lucie Vondráčková Plekancová prokazatelně plánovala, bez ohledu na přítomnost či nepřítomnost otce na území Kanady, zde trvale setrvat. Ve své komunikaci, prostřednictvím kanadské právní zástupkyně, vůči otci i ve svých soudních podáních opakovaně uvedla, že považuje Kanadu za jediný domov dětí i svůj,“ napsala eXtra.cz právnička Tomáše Plekance Mgr. Lenka Radoňová

Lucka to projela

„Kanadský Nejvyšší soud opakovaně nesdílel její názor, nařídil termín pro předání dětí a jejich návrat v doprovodu otce do ČR a nepřiznal matce jí požadovanou kompenzaci a náhradu nákladů řízení,“ uvedla Plekyho právní zástupkyně.

Lucie Vondráčková s největší pravděpodobností již vyčerpala veškeré možnosti, jak přesunu dětí do ČR zabránit a ty tak jejich táta po konci školního roku převeze do Prahy, kde už má pro ně vybudovaný nový domov za patnáct milionů korun.

Zůstane v Kanadě sama?

Lucie by klidně mohla zůstat na své náklady v Kanadě (tamním soudem přikázané výživné na manželku a děti jí před začátkem léta přestane chodit), ani ten, komu není sympatická, si ale určitě nemyslí, že by se tak snadno vzdala synů.

V Česku se dá očekávat velký soudní kolotoč, v němž si budou rodiče vyjasňovat vzájemná práva a povinnosti.

Další velkou neznámou je pak to, jak to bude dál s rozvodem. Logicky by se dalo předpokládat, že když se už brzy všichni odstěhují do České republiky, ani probíhající řízení u kanadského soudu, u něhož Vondráčková žádala v přepočtu podle aktuálního kurzu o necelých 170 milionů korun za roli manželky, nebude pokračovat.

Co bude dál?

Pokud se podaří Plekancovi kanadské justici vysvětlit, že není místně příslušná vůči českým občanům, rozvod by se mohl dokončit u nás.

Dvojice totiž před svatbou podepsala předmanželskou smlouvu, a pokud náhodou právní zástupci Lucie Vondráčkové nezačnou zpochybňovat například její nevýhodnost a podobně, není důvod samotný rozvod v ČR protahovat.

Související články

Další články