Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Voňavá a milující Hana Maciuchová: Dojemná vzpomínka Aleše Cibulky a Michala Jagelky

Zdroj: archiv A. Cibulky
+ Dalších 6 fotografií
VZPOMÍNKA
Když přišla zpráva o úterním skonu Hany Maciuchové (†75), moderátoru Aleši Cibulkovi (43) a herci Michalu Jagelkovi (43) se sevřelo hrdlo. Registrovaní partneři byli jedni z úplně nejbližších přátel herečky a i když věděli, že přes statečný boj s rakovinou prohrává, byla to pro ně strašná rána. Jak na svou oblíbenou Haničku vzpomínají?

Hana Maciuchová byla milována

Michal Jagelka byl studentem Hany Maciuchové z konzervatoře, a když ona sama o sobě říkala, že byla neskutečně přísná, asi to tak úplně pravda nebyla, protože herec na ni vzpomíná s obrovskou něhou.

„Těžko se o někom, koho jste měli rádi, hovoří v minulém čase. Hanka byla miláčkem publika i nás, studentů. Před dvěma měsíci jsme jí z Nedělního kolotoče posílali obrovskou zdravici k 75. narozeninám. Nikdo nemohl tušit, že teď tu budeme sedět a povídat si o jejím odchodu. A léto jsme strávili tím, že jsme se společně probírali čumkartami od posluchačů,“ řekl na Dvojce Českého rozhlasu Jagelka, který se časem stal i kolegou Maciuchové a hlavně velmi blízkým kamarádem.

Křehká i tvrdá noblesa

Seznámil ji i se svým Alešem Cibulkou, kterého si profesorka Hejlová ze seriálu Ulice také velmi oblíbila.

„Hanka o svých studentech vždycky mluvila jako o svých dětičkách. Měla nás hrozně ráda. Vzala nás za vlastní, nutila nás přemýšlet o věcech. Byla křehká, ale zároveň, když ji něco naštvalo, nějaká nespravedlnost, nepravost, dokázala být i tvrdá a bojovat. Byla to vzácná, báječná bytost, úžasná herečka, skvělá profesorka, moudrá, noblesní žena,“ vyprávěl dojatý herec.

„Měla charisma. Když vstoupila do místnosti, tak aniž by na sebe nějak upozorňovala, okamžitě byla středem pozornosti. Všichni věděli, že přišel Někdo,“ pronesl o přítelkyni Michal Jagelka.

Vzkaz do nebe

„Nikdy nezapomenu na to, jak Hanička Maciuchová voněla. Nebo na její oblíbená slova úchvat či usebrání. Milovala verše. Všechny esemesky zase končila větou ‚Objímám vás, chlapečkové moji‘. Ta už bohužel nikdy nepřijde,“ vybavil si zase Cibulka.

A jeho životní partner pak pronesl slova i směrem k zesnulé.

„Haničce bych do hereckého nebe vzkázal: ‚Hani, je dobře, že už jsi se svým Jiřím, máte si toho tolik co říct. Tak tam pozdravuj,‘“ dodal.

Související články

Další články