Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Volný lobbista Ivo Rittig a jeho luxus obrazem: Nyní se může utápět v tomhle přepychu

Lobbista Ivo Rittig má rád luxus.
Zdroj: Instagram Ivo Rittig, koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Zproštění viny

Lobbista Ivo Rittig (58), šéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák (51) a dalších deset lidí působících v tzv. jízdenkové kauze jsou podle soudu pravomocně osvobozeni a nevinni. Rittig si tak nyní může plně užívat již nabytého přepychu, kterým se obklopuje. Vlastní řadu luxusních aut za miliony a značkové oblečení za stovky tisíc korun.

Lobbista Ivo Rittig je velmi kontroverzní postava. Bývalý vekslák měl oficiálně zbohatnout na obchodech s módou. Podle médií výrazným způsobem ovlivňoval českou celostátní i komunální politiku. S jeho jménem jsou spjaty mnohé skandály, hlavně pak jízdenková kauza Dopravního podniku hl. města Prahy. Z každé koupené jízdenky pro DPP mělo podle obžaloby jít 17 haléřů přes zahraniční firmy právě Rittigovi a Dvořákovi. Významným způsobem tak na tom měli prý zbohatnout.

Soud je však nyní oficiálně zprostil viny. Došel k názoru, že se žádné protiprávní jednání neprokázalo a případ znovu nepoputuje k městskému soudu.

Luxusní život

Na Instagram Ivo Rittig přidává mnoho snímků, v nichž poodhaluje své soukromí. Ukazují, že nežije v žádné chatrči v zahrádkářské kolonii, ale v obří vile na Vinohradech, obklopen pohlednou přítelkyní a luxusními auty. Kromě mohutného stříbrného Mercedesu AMG G 63 vlastní také raritní Cadillac Eldorado 1996 nebo sportovní Ferrari 612 Scaglietti. Na Instagramu se ale také chlubí auty od prémiových značek Mercedes-Maybach či Bentley. Každé z těchto aut stojí řádově miliony korun.

Kromě aut má Ivo Rittig velmi rád kvalitní značkové oblečení, což je z jeho příspěvků na sociálních sítích patrné. Na jednom ze snímků je zachycen v černo-zlatém županu italské značky Versace, na jiném je pak od hlavy k patě oděn do Gucciho.

Související články

Další články