Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Voliči vystavili Jermanové krutý účet: Hejtmanka polyká porážku a odmítá mluvit

Voliči vystavili Jermanové krutý účet: Hejtmanka polyká porážku a odmítá mluvit
Zdroj: facebook
+ Další fotografie
Krajské volby 2020
Hejtmanka a lídryně krajské kandidátky ANO Jaroslava Pokorná Jermanová (50) patří mezi ty, kteří na volební sobotu nebudou vzpomínat v dobrém. Utrpěla porážku, kterou odmítla komentovat. V zákulisí se navíc spekuluje, že šéf ANO Andrej Babiš s ní dále pro vrcholovou politiku nepočítá.

Středočeská hejtmanka a lídryně krajské kandidátky ANO Jaroslava Pokorná Jermanová dorazila do krajského volebního štábu ANO s nepříjemnou náladou, s novináři se nebavila. Ostatní zástupci ANO, radní Martin Herman a Robert Bezděk a hejtmančin náměstek pro finance Gabriel Kovács, nechtěli volební zisk ANO v kraji komentovat. Podle průběžných výsledků ANO náleží třetí místo za STAN a ODS.

"My jsme se zatím dohodli, že dřív než promluví paní hejtmanka a pan předseda, tak se vyjadřovat nebudeme," řekl novinářům kolem 17:15 první místopředseda krajské organizace Herman.

Skandály se nezapomínají

Pokorná Jermanová se v posledních měsících dostala do centra pozornosti kvůli několika kauzám, týkaly se například trestního oznámení na záchranářku nebo útočného vyjádření jejího manžela vůči kandidátům opoziční ODS na sociálních sítích. Předseda hnutí Andrej Babiš uvedl, že Pokorná Jermanová měla dobré výsledky, působení si ale pokazila "různými aférkami". Podle něj měla některé věci řešit jiným způsobem.

V minulosti byl dokonce její manžel Jakub Pokorný obviněn, že využívá výhod z její pozice. Konkrétně se měl denně vozit v jejím služebním autě do svého kadeřnického salonu.

V minulých krajských volbách ANO ve středních Čechách získalo 16 z 65 křesel. STAN získali 15 mandátů, ČSSD 11, ODS 10 a KSČM osm. TOP 09 měli pět zastupitelů, tři z nich ale přidali k původní koalici ANO, STAN a ODS jako Nezávislí Středočeši. Tato koalice se však rozpadla a ANO se dohodlo s ČSSD na koalici podporované komunisty.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy