Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Volební píseň Pirátů a Starostů: Bartoš s harmonikou, Rakušan za bicími a Lydie s houslemi

Volební kampaň se vyostřuje a napětí v jednotlivých štábech narůstá. Mezi oblíbené žánry propagace stran patří i volební píseň, kterou se na poslední chvíli politici snaží přesvědčit voliče. Nyní s ní vyrukovala koalice PirStan.

Stačí se podívat do historie - Michal David se pohupuje s ČSSD do rytmu písně My jsme ten správnej tým, Lucie Bílá zahajuje kampaně ODS, Marta Semelová s nebožtíkem Jakešem diriguje sbor důchodců zpívajících Internacionálu... Svou troškou do mlýna se teď k tomuto nestárnoucímu žánru rozhodli přispět i Piráti.

A vzhledem ke svému elektorátu zvolili žánr, který bude jejich voličům nejvíce blízký. Koalice si zvolila za název písničky slovo, kterým neustále mává Andrej Babiš, když o zemi ovládané jejich koalicí mluvil jako o Pirátostanu. V písni Ivan Bartoš tradičně hraje na harmoniku, jeho žena Lydie Franka se chopila houslí a Vít Rakušan usedl za bicí.

Reakce veřejnosti

"Rapovat s tahací harmonikou, to chce kumšt. Krásná kravina," myslí si Laneida.  "Tohle se dá shrnout snad jedině už pomalu zastaralým slovem: Boží," přizvukuje Miroslav. "Vidim v tom nadhled, odhodlání, opravdovost, i schopnost uznat chybu, když je třeba," doplňuje Veronika. "Paráda, skvělá energie, pobavilo, nejlepší," zaznívají další pozitivní reakce, kterých je většina, jakkoliv se našla i celá řada rýpalů.

" Prosím, moc prosím toho, kdo vám dělá marketing, už vyhoďte. Věřte, že to zvládnete a mnohem líp i bez něj. Vlastně kdokoliv by to mohl dělat a dělal by ty poslední týdny líp, než to je teď, " myslí si jeden z nich. "Je to trapné," myslí si další. Brzy bude jasno, jestli se tímto počinem Pirátostan trefil, kam mířil...

Související články

Další články