Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Volební místnosti se otevírají: Přinášíme vám návod, jak správně volit

Zdroj: extra.cz
Zazvonil zvonec, předvolebnímu šílenství je konec! Teď je na programu mnohem zajímavější a díkybohu i kratší část. A tou jsou samotné volby. Ty odstartovaly v pátek ve 14 hodin, volit bude možné až do 22 hodin. Ti, kteří nestihnou odvolit v pátek, tak mají ještě možnost v sobotu mezi 8. a 14. hodinou.

Kromě voleb do zastupitelstva se letos konají i volby do třetiny Senátu ČR. V některých volebních místnostech, ve vybraných volebních okrscích, tak ještě voliči provedou volbu svého senátora v prvním kole. Druhé kolo voleb do Senátu poté proběhne 12. a 13. října.

Pro to, abyste odvolili, potřebujete mít u sebe občanský průkaz a volební lístky. Pokud vám volební lístky nepřišly poštou, tak je můžete získat také ve volební místnosti. Mnoho lidí tápe v tom, jak vlastně v komunálních volbách volit.

komunálních volbách se totiž křížkuje. Můžete zakřížkovat jak celou stranu, kterou podporujete, tak jednoho jejího kandidáta.

Pro stranu, kterou chcete volit, je jistě výhodnější, pokud ji zaškrtnete celou.

Možností je také zaškrtnout celou stranu a také kandidáty z jiných stran. V tomto případě platí vaše křížky a ze zaškrtnuté strany dostanou vaše hlasy nejvýše postavení kandidáti na kandidátce.

Dejte ale při křížkování pozor na to, abyste nezakřížkovali více kandidátů, než je povolený počet zastupitelů. V tomto případě by byl váš lístek neplatný.

Mohlo by vás zajímat

Další články