Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Volební místnosti se opět otevřely, na odevzdání svého hlasu máte už jen pár hodin!

Jak to dopadne?
Zdroj: twitter
+ Dalších 15 fotografií
Rozhodující druhé kolo prezidentské volby pokračuje. Volební místnosti se otevřely v 8:00 a můžete volit až do 14:00 hodin. Volební duel současného prezidenta Miloše Zemana s bývalým předsedou Akademie věd Jiřím Drahošem je zatím velmi vyrovnaný.

Druhé kolo prezidentských voleb začalo a volební místnosti se otevřely v pátek 26. ledna ve 14 hodin, dát hlas svému kandidátovi můžete i v sobotu 27. ledna od osmi hodin od rána, uzavřou se úderem 14. hodiny. Zvolit si můžete ze dvou vítězných kandidátů, tedy Jiřího Drahoše a Miloše Zemana. Ti se snažili naposledy zabojovat o přízeň voličů v prezidentském duelu. Teď už je jen a jen na voličích, jakým směrem se Česko na dalších pět let vydá.

Prezidentské volby přilákaly již v pátek mnoho lidí, například v Bedřichově v Jizerských horách ani nestačila sada lístků. O volbách se zmiňují i zahraniční média. Podle BBC jde o těsnou volbu, která určí další směřování republiky. Zemana BBC charakterizuje jako proruského a protiimigračního obhájce postu hlavy státu. Drahoše jako proevropského akademika bez předchozích politických zkušeností.

Oba kandidáti na prezidenta Miloš Zeman a Jiří Drahoš přišli do volebních místností již v pátek, přibližně hodinu po jejich otevření. Hlasy první den odevzdala i řada vrcholných politiků a také neúspěšných kandidátů z prvního kola prezidentských vo­leb.

Například Pavel Fischer, předseda ODS Petr Fiala či Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL řekli, že do uren vhodili lístky se jménem Jiřího Drahoše. Současnou hlavu státu volil předseda SPD Tomio Okamura nebo předseda vlády Andrej Babiš.

Související články

Další články