Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Volební místnosti se opět otevřely, na odevzdání svého hlasu máte už jen pár hodin!

Jak to dopadne?
+ Dalších 16 fotografií
Rozhodující druhé kolo prezidentské volby pokračuje. Volební místnosti se otevřely v 8:00 a můžete volit až do 14:00 hodin. Volební duel současného prezidenta Miloše Zemana s bývalým předsedou Akademie věd Jiřím Drahošem je zatím velmi vyrovnaný.

Druhé kolo prezidentských voleb začalo a volební místnosti se otevřely v pátek 26. ledna ve 14 hodin, dát hlas svému kandidátovi můžete i v sobotu 27. ledna od osmi hodin od rána, uzavřou se úderem 14. hodiny. Zvolit si můžete ze dvou vítězných kandidátů, tedy Jiřího Drahoše a Miloše Zemana. Ti se snažili naposledy zabojovat o přízeň voličů v prezidentském duelu. Teď už je jen a jen na voličích, jakým směrem se Česko na dalších pět let vydá.

Prezidentské volby přilákaly již v pátek mnoho lidí, například v Bedřichově v Jizerských horách ani nestačila sada lístků. O volbách se zmiňují i zahraniční média. Podle BBC jde o těsnou volbu, která určí další směřování republiky. Zemana BBC charakterizuje jako proruského a protiimigračního obhájce postu hlavy státu. Drahoše jako proevropského akademika bez předchozích politických zkušeností.

Oba kandidáti na prezidenta Miloš Zeman a Jiří Drahoš přišli do volebních místností již v pátek, přibližně hodinu po jejich otevření. Hlasy první den odevzdala i řada vrcholných politiků a také neúspěšných kandidátů z prvního kola prezidentských vo­leb.

Například Pavel Fischer, předseda ODS Petr Fiala či Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL řekli, že do uren vhodili lístky se jménem Jiřího Drahoše. Současnou hlavu státu volil předseda SPD Tomio Okamura nebo předseda vlády Andrej Babiš.

Mohlo by vás zajímat

Další články