Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Úmrtí během slovenských voleb: Členka komise se nevrátila z WC, důchodce zemřel před urnou

Zdroj: profimedia.cz
Neštěstí
Na Slovensku jsou volby v plném proudu a volí nové poslance. Průzkumy ukazují, že stranu Roberta Fica s názvem Směr - sociální demokracie porážela opozice Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti. Ve Vel'kém Krtíši se však udála tragédie a členka volební komise byla nalezena na toaletě bez známek života.

Od sedmé hodiny ranní mohou Slováci volit nové poslance do Národní rady SR. Jsou to už osmé parlamentní volby v samostatném Slovensku Jejich konec by měl být v 10 hodin večer. Nešťastná událost se odehrála ve Vel'kém Krtíši, kde policie vyšetřuje úmrtí členky volební komise.

Nešťastná událost

"Krátce před otevřením volebních místností odešla na toaletu a tam omdlela. Přivolaný lékař konstatoval smrt," informoval předseda místního okresního úřadu Marián Siekela. Eva Chmelová, ředitelka odboru voleb z ministerstva vnitra, uvedla, že úmrtí nebude mít žádný vliv na průběh voleb. Volební místnost byla otevřena o hodinu později.

Úmrtí v Banské Bystrici

Ve volební místnosti v Banské Bystrici zemřel důchodce. Volby byly přerušeny a z tohoto důvodu budou moci voliči odevzdat svůj hlas až do půl jedenácté večer. Informovaly o tom weby sme.sk a tvnoviny.sk. Devětasedmdesátiletý muž zkolaboval přímo ve volební místnosti a zemřel. Potvrdila to mluvčí krajské policie Mária Faltániová.

Napadení předsedy

V jedné z volebních místností volič napadl předsedu komise. Policie uvedla, že nikdo nebyl zraněný.

Větší zájem o volby

O přízeň voličů se uchází celkem 24 politických subjektů. Podle webu Pelikan.sk je o volby velký zájem i mezi Slováky, kteří žijí v zahraničí, protože na den voleb si letenku do své oblasti zabookovalo o 133 procent víc než na parlamentní volby v roce 2016. Volby na Slovensku trvají jen jeden den a jsou první po vraždě novináře Jána Kuciaka

Související články

Další články