Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Volby do Senátu skončily a probíhá sčítání hlasů: ODS je od začátku v čele!

Volby skončily, sčítají se hlasy.
Druhé kolo voleb do Senátu provázela tradičně velmi nízká účast. Vítězem letošních voleb je po sečtení hlasů z třetiny okrsků zatím ODS. Vysoký náskok podle výsledků mají Marek Hilšer (MHS) na Praze 2, nezávislý kandidát Pavel Fischer na Praze 12 a Petr Vícha (ČSSD) v Karviné. Naopak pro ČSSD, ANO i pro lidovce je druhé kolo fiaskem, uspěl vždy jeden kandidát.

Hlasování v letošních senátních volbách skončilo, volební místnosti se ve 14:00 uzavřely. Lidé ve druhém kole voleb od pátečních 14:00 vybrali nejen 25 nových senátorů, ale rozhodli také, jak silnou většinu bude mít v horní komoře opozice. Vládní hnutí ANO a ČSSD většinu nezískají; voliči o tom rozhodli už před týdnem v prvním volebním kole.

Novým senátorem pro Prahu 12 se stal podle ČTK bývalý diplomat a prezidentský kandidát Pavel Fischer.

Jaroslav Kubera (ODS) zdá se že senátorem zůstane. V obvodě Teplice je zatím sečteno více než 96 % okrsků a matador horní komory Parlamentu má přes 55 procent hlasů.

V prvním kole: V hlavním městě zvítězila ODS, která získala 14 zastupitelů. Hned v závěsu jsou pak Piráti, hnutí Praha sobě a TOP 09, tyto strany berou shodně po 13 zastupitelích. Hnutí ANO skončilo s 12 zastupiteli až na pátém místě, žádná jiná strana se na pražský magistrát neprobojovala.

Související články

Další články