Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Volby 2020 a politolog Kopeček: Hnutí ANO získá nejvíce hlasů, část jeho voličů ale nepřišla

Volby 2020 a politolog Kopeček: Hnutí ANO získá nejvíce hlasů, část jeho voličů ale nepřišla
Zdroj: profimedia.cz
krajské volby 2020
V pátek 2. a sobotu 3. října proběhly krajské a senátní volby 2020. Účast ale nebyla vysoká a dorazilo kolem 40 procent voličů. Nízký zájem mohla zapříčinit i koronavirová pandemie. Podle politologa Lubomíra Kopečka dopadne hlasování jasně. Nejvíce hlasů získá hnutí ANO.

Aktuálně stále probíhá sčítání hlasů z krajských a senátních voleb 2020. Finální výsledky mohou být zveřejněny už dnes ve večerních hodinách. Podle zjištění ČTK přišlo hlasovat přibližně 40 procent voličů.

Podle předběžných výsledků voleb do zastupitelstev krajů v České republice vítězí hnutí ANO založené premiérem Andrejem Babišem (66). Redakce eXtra.cz se zeptala politologa Lubomíra Kopečka jak by podle něj mohly letošní volby dopadnout.

"ANO získá nejvíce hlasů, to z toho plyne. Část voličů ANO ale nepřišla, nebo si vybrala někoho jiného. ANO má v tuto chvíli první pozici," uvedl pro eXtra.cz Kopeček s tím, že koronakrize i nižší zájem jejich voličů se jistě na výsledku podepsal.

"Otázkou je, zda voliči byli vůbec motivováni jít k volbám v souvislosti s chováním a jednáním předsedy. A jestli bude Andrej Babiš dnes večer spokojen? To je dotaz na něj, zeptejte se ho," dodal Kopeček.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy