Osiřelá třináctiletá Esinam, která se narodila s těžce deformovaným obličejem, má nyní velkou naději na to, že bude vypadat jako všichni zdraví lidé, a to díky kampani, kterou podpořil blogovací systém Tumblr.

Zprvu neměla Esinam žádnou naději. Nezisková organizace, která provozuje sirotčinec, v němž dívka žije, nebyla schopna celou operaci zaplatit. Když se ale o jejím případu dozvěděla uživatelka Tumblr vystupující pod jménem Agent Blye, obrátila se na stránku a pomohla vybrat více než 201 690 korun za méně než týden.

Nikdo netuší, jakým způsobem se Esinamin obličej znetvořil, zda se nějak vyvíjí, nebo ne, neboť její rodiče již před časem zemřeli. Vychovávala ji babička, ta ale zemřela na mrtvici a holčička putovala do sirotčince podporovaného neziskovou organizací.

Díky zisku z kampaně bylo vybráno dostatečné množství peněz potřebných na uhrazení zákroku a Esinam tak brzy bude moci žít naplno.

„Jménem Esinam chceme projevit nejhlubší vděčnost těm, kteří přispěli na operaci,“ uvedl mluvčí organizace Livinus Acquah-Jackson.