Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vojtěch představí nový systém proti koronaviru: Bude mít tři pohotovostní stupně

Vojtěch představí nový systém proti koronaviru: Bude mít tři pohotovostní stupně
Zdroj: archiv Adam Vojtěch
+ Dalších 5 fotografií
Koronavirus
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v pondělí na tiskové konferenci chystá představit nový systém opatření proti koronaviru, který bude obsahovat tři pohotovostní stupně. Zároveň by nový systém měl ukázat aktuální šíření koronaviru v krajích a okresech.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pořadu Otázky Václava Moravce oznámil, že v pondělí na tiskové konferenci hodlá představit nový systém tří pohotovostních stupňů opatření proti šíření koronaviru. "Ty pohotovostní stupně budou tři podle síly komunitního šíření. Děláme na tom společně s epidemiology, Ústavem zdravotnických informací a dalšími lidmi. Bude se jednat o semafor, ale v rámci regionů, protože situace není jednolitá," řekl Vojtěch v České televizi.

Vojtěch zmínil, že v současné chvíli by středního stupně, tedy oranžové barvy, dosahoval pouze Moravskoslezský kraj nebo Praha.

"V současné době sledujeme všechny ty případy, všechny kategorie nakažených, takže nemůžeme vycházet pouze z holých čísel. Lidé by neměli panikařit, jelikož ta situace je opravdu nesrovnatelná s tím, co tu bylo v dubnu," doplnil Vojtěch.

Na jednotlivé stupně budou pak podle ministra navázána konkrétní opatření, ať už se jedná o povinnost nošení roušek nebo organizaci zvláštních oddělení v nemocnicích. Nový systém má plnit roli pandemického plánu, který ovšem není a vláda i ministerstvo zdravotnictví tak čelí kritice.

Aktualizované data o počtu nakažených

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nechal zrevidovat čísla nakažených koronavirem. Nové statistiky zveřejnilo v neděli ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Počet klesl o 1775 případů na 3479.

Související články

Další články