Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vojtěch stanovil maximální výši ceny za test na koronavirus: Kolik bude stát?

Vojtěch stanovil maximální výši ceny za test na koronavirus: Kolik bude stát?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Test na covid
Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o maximální výši ceny testu na nový typ koronaviru. Od pátku bude samoplátce stát test maximálně 1 674 korun. Ve čtvrtek o tom informoval Adam Vojtěch s tím, že cena by měla být přijatelná.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve čtvrtek na sociální síti informoval o stanovené maximální ceně za testy na nový typ koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že samoplátci, kteří se rozhodnou testování podstoupit, zaplatí nejvýše 1 674 korun.

Nařízení bude platit od pátku. Až doposud stál test na koronavirus běžného občana něco mezi dvěma až třemi tisíci. Vojtěch konstatoval, že chce, aby byla cena testů přijatelná a nevznikaly velké cenové rozdíly. "Testování pro samoplátce je stále více využívané," dodal ministr zdravotnictví.

Testy na koronavirus mají povinné například pendleři, kteří cestují za prací do zahraničí.

Petříček nesouhlasí

Ministr zahraničí Tomáš Petříček si však maximální cenu za test na nemoc covid-19 představuje výrazně nižší. Podle jeho slov by měli samoplátci za test platit kolem pětistovky. "Nejsem lékař ani pracovník laboratoře, ale myslím, že bychom zkrátka měli najít nějakou cestu mezi třemi tisíci korun a skutečnou cenou toho jednoho testu. Vím, že testy, které probíhají podobně, stojí několik stovek, takže když tady někteří operují s cenou kolem 500 korun, tak mi to přijde přiměřené," sdělil Petříček pro ČTK.

Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež cenu testů na koronavirus také komentoval. "Podle našich informací je nákladová cena 350 korun," řekl.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy