Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vojtěch se brání: Andrej Babiš o rouškách věděl, předsedá radě, kde se to rozhodlo

Vojtěch se brání: Andrej Babiš o rouškách věděl, předsedá radě, kde se to rozhodlo
Zdroj: Showpix.cz
+ Další 3 fotografie
Změny
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v pondělí účastnil jednání Rady vlády pro zdravotní rizika, které předsedá Andrej Babiš. Už tam se měli na navrhovaných opatřeních kolem plošného zavedení nošení roušek shodnout. Premiér si ve čtvrtek pozval na kobereček právě Vojtěcha s tím, že pravidla nechápe a označil je za chaotická.

Andrej Babiš, který předsedá Radě vlády pro zdravotní rizika, se už na pondělním jednání měl s Adamem Vojtěchem shodnout na znovuzavedení nošení roušek. O dva dny později přišlo ministerstvo zdravotnictví s tím, že zakrytý nos i ústa budou muset mít všichni školáci, návštěvníci restaurací a například také klienti u kadeřníka.

Babišovi se nelíbil výsledek, na kterém se dohodli v radě

Podle výstupu z jednání to vypadá, že se rada, které se Babiš účastnil, shodla na nošení roušek ve školách mimo učebny a také v obchodech a všech zdravotnických zařízení. Ministerstvo zdravotnictví pak mělo upřesnit, kde bude povinností roušku mít nasazenou. Premiér Babiš pak ale ve středu večer pro Radiožurnál uvedl, že pravidla pro nošení roušek ve školách nechápe a že o opatřeních nevěděl.

Šéfa ministerstva zdravotnictví, podle kterého ovšem o opatřeních věděl, si proto pozval na konzultaci, protože taková pravidla považuje za chaotická, i když se jednání rady jako její předseda zúčastnil a padla dokonce shoda. "Reagujeme na situaci. Neřekl bych, že je to moje porážka. Situace se od pondělí vyvinula," uvedl ministr Vojtěch. Dodal, že se většina opatření nijak nemění.

Ve školách, obchodech a restauracích bez roušek

Co se změnilo je, že nebude povinné nosit roušky ve školách, obchodech, službách a restauracích. Záviset bude na tzv. semaforu a na tom, jak se bude vyvíjet epidemiologická situace kolem koronaviru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy