Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Vojtěch řekl, kdo už nemusí nosit roušku. Vláda schválila nová opatření proti koronaviru

Zdroj: archiv A. Vojtěcha
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Ve čtvrtek jednala vláda, na tiskové konferenci představila úpravy opatření v boji proti koronaviru. Jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), roušky nově nemusí nosit další skupiny obyvatel. Epidemiolog Roman Prymula vidí velké riziko v prodlouženém velikonočním víkendu.

Výjimku z nošení roušek kvůli koronaviru dostanou od čtvrtka další skupiny obyvatel. Dosud platila jen pro děti do dvou let a řidiče, kteří jsou v autě sami. “Výjimku rozšiřujeme pro všechny členy domácnosti jedoucí v jednom autě, dále pak pro osoby s poruchou autistického spektra a pro řidiče ve veřejné dopravě, kteří jsou sami v uzavřené kabině,“ oznámil ministr Vojtěch po jednání vlády.

Prymula varoval před přehnaným optimismem, má obavy z velikonočního víkendu. Čtyři dny volna označil za rizikové. „Epidemii jsme neporazili, ale zastavili,“ prohlásil epidemiolog.

Zdravotníci nově mohou čerpat dovolenou i během nouzového stavu, který platí do 30. dubna. Dosud to nebylo možné. Úřady se otevřou veřejnosti 20. dubna.

Další peníze pro herce

Vláda vyčlenila přes miliardu korun navíc pro kulturu, informoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (za ČSSD). Finanční injekce poputuje především regionálním divadlům, aby nemusela propouštět herce.

Znovu začala fungovat Národní ekonomická rada vlády, podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) má patnáct členů. Mimo jiné bude hledat opatření, jež budou souviset s přípravou státního rozpočtu na příští rok.

Související články

Další články