Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vojtěch řečnil o rouškách v hospodách, sám ji měl pod nosem: Lidé se mu smějí, zároveň zuří

Vojtěch řečnil o rouškách v hospodách, sám ji měl pod nosem: Lidé se mu smějí, zároveň zuří
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
změny od 1. září
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci upřesňoval pravidla ohledně opětovného zavedení roušek, proti kterému se Česko postavilo prakticky jako jeden muž. Vojtěchovi při celém proslovu přitom jeho rouška neustále sklouzávala pod nos, což působilo značně komicky. Lid se dozvěděl, že bude muset mít zakryté dýchací cesty opět i v restauracích či kadeřnictvích...

„Spolu s epidemiology jsme se shodli, že znovuzavedení povinnosti používání roušek ve vybraných vnitřních prostorách staveb a při cestování veřejnou dopravou je vhodné načasovat od 1. září, kdy každoročně dochází k opětovnému nastartování pracovního a školního života po prázdninovém období. Spolu s tím bude samozřejmě docházet k většímu shlukování lidí a výraznějšímu využívání veřejné dopravy. Naším cílem je tímto preventivním opatřením maximálně ochránit zranitelné občany, jako jsou senioři či nemocní. Pravidla pro používání roušek jsme nastavili tak, aby zahrnovaly místa, kde lze předpokládat větší riziko přenosu nákazy. Často se jedná o veřejné vnitřní prostory, ve kterých nelze vždy zajistit udržování dostatečného rozestupu. Roušky jsou z nejdůležitějších a nejúčinnějších preventivních opatření, které se již na jaře letošního roku osvědčilo a pomohlo nám zvládnout epidemii," uvedl Adam Vojtěch s tím, že roušky nás nic nestojí.

To mu ale veřejnost nedarovala a zasypala ho komentáři v tom smyslu, že když nás roušky nic nestojí, ať je dají lidem zadarmo. Vojtěch, jemuž samotnému během řeči sjela rouška pod nos zhruba každých třicet vteřin, upřesnil, že povinnost nosit roušky bude platit pro všechny prodejny, obchodní centra, školy, úřady, pošty, kostely, divadla, kina, vnitřní hromadné akce, zdravotnická zařízení, lékárny, prostředky hromadné dopravy, taxíky,restaurace, kavárny, bary, kadeřnictví či provozovny s manikúrou a pedikúrou.

„V restauracích a dalších provozovnách stravovacích služeb bude vyžadována ochrana dýchacích cest u obsluhy, která přichází do úzkého kontaktu s větším množstvím osob. Při pohybu po stravovacím zařízení, tedy mimo dobu konzumace se tato povinnost vztahuje také na hosty. Takto nastavená pravidla však nepředstavují žádnou novinku, vycházejí z již v minulosti nastaveného a osvědčeného modelu u nás i ze zahraničních zkušeností,“ doplnil Rastislav Maďar, vedoucí epidemiologické pracovní skupiny při MZ ČR.

Proti opětovnému zavedení roušek stojí nejen laická veřejnost, ale i celá řada odborníků.

Související články

Další články