Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vojtěch odtajnil start očkování třetí dávkou: Začne se od 20. září

Kdy začne očkování třetí dávkou: Vojtěch prozradil termín
Zdroj: Profimedia
očkování

Třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 se budou lidé moci očkovat od 20. září, nejméně osm měsíců po své poslední dávce. Pokračovat v přeočkování se bude i příští rok, řekl v pondělí po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Vláda podle něj vzala na vědomí podmínky, které dnes schválila Rada vlády pro zdravotní rizika.

Vláda dnes zveřejnila datum, od kdy se začne očkovat třetí dávkou proti covidu-19. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha to bude od 20. září. Zároveň musí být odstup od předchozího očkování nejméně osm měsíců. Pokračovat v přeočkování se pak bude podle ministra i příští rok. Vláda podle něj vzala na vědomí podmínky, které dnes schválila Rada vlády pro zdravotní rizika.

"Od 10. září budou lidé, kterých se to týká, dostávat upozornění, nejčastěji SMS, že mohou tuto možnost využít. Buď u svého praktického lékaře, nebo rezervací v systému na některém z očkovacích míst," uvedl ministr.

Doporučeno je očkování zejména lidem, kterým hrozí při nákaze vyšší riziko, tedy starším 60 let. Podle Vojtěcha se ale budou postupně očkovat i ostatní.

Související články

Další články