Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vojtěch měl skončit jako ministr, myslí si Hamáček. Přestup Prymuly pokládá za nešťastný

Roman Prymula a Adam Vojtěch.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
koronavirus
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (za ČSSD) se domnívá, že udělat z Romana Prymuly místo náměstka vládního zmocněnce pro zdravotnictví je nešťastné. Premiér Andrej Babiš (za ANO) měl podle něj neshody v resortu zdravotnictví řešit výměnou ministra Adama Vojtěcha (nestr. za ANO).

Hlavní epidemiolog Roman Prymula koncem května odchází z ministerstva zdravotnictví. Místo náměstka bude zastávat pozici vládního zmocněnce. Důvodem jsou neshody s Adamem Vojtěchem, jak potvrdil i premiér Andrej Babiš

Ten podle vicepremiéra Jana Hamáčka neměl souhlasit s Prymulovým odchodem. „Sledoval jsem tu debatu kolem ohlášeného odchodu profesora Prymuly a docela jsem byl zvědav, jak to dopadne. A dopadlo to tak, že vlk se nažral a koza zůstala celá,“ uvedl Hamáček pro deník Právo s tím, že lepším řešením by bylo odvolání Adama Vojtěcha z čela resortu zdravotnictví.

„Považoval bych za férovější, kdyby to pan premiér vyřešil výměnou na postu ministra zdravotnictví, ale do toho se mu asi nechtělo,“ podotkl vicepremiér.

Zmocněnců je moc

Hamáček zatím neví, co bude Prymula jako zmocněnec dělat, a hodlá se na to kolegů z vlády zeptat.

„Z mého pohledu je už těch zmocněnců z ANO moc. Pokud se nepletu, je mezi nimi paní Válková, pan Hnilička, teď pan Prymula, takže mám dojem, že hnutí ANO si tady vytváří ještě béčkovou vládu,“ uzavřel Hamáček. Prymulu prý respektuje jako experta a vždy s ním dokázal komunikovat.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy