Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Vojta Dyk na Slavících skončil opět druhý. Ve vtipném projevu zpochybnil anketu i pobavil publikum

Vojta Dyk se svou půvabnou ženou.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 26 fotografií
Český slavík

Vojtěch Dyk (38) dokázal, že stále patří mezi nejlepší zpěváky v Česku. V hudební anketě Český slavík 2023 se umístil na krásném druhém místě. Celý večer měl po boku svou největší oporu Tatianu Dykovou (45), kterou si vzal před čtyřmi lety. Vojta vystoupil na pódium a přednesl vtipný projev. Na místě byla i redakce eXtra.cz, která všechno zdokumentovala. 

Vojtěch Dyk je v Česku momentálně jedním z největších konkurentů zlatého slavíka Marka Ztraceného. Ani letos se mu však nepodařilo sesadit ho z pomyslného trůnu.

Dyk se ale nevzdává. Ztracenému dýchá na záda a letos se mu znovu podařilo získat druhé místo v hudební anketě Český slavík 2023. Na přímý přenos s sebou vzal svou nádhernou manželku Tatianu Dykovou, se kterou tvoří pár už od roku 2011. Táňa mu byla vždy oporou a ani teď tomu nebylo jinak. Když Vojta promlouval na pódiu, smála se od ucha k uchu.


Dyk totiž svým projevem pobavil celý sál, ale zároveň tak trochu zpochybnil samotnou anketu. "Loni jsem říkal, že jsem získal cenu a nepracoval, já jsem tedy pracovat začal a začal jsem jezdit i na koncerty, jak to zpěváci dělají. A jsem zase na druhém místě, takže já teď teprve říkám, co si z toho mám vzít. Ať pracuji nebo nepracuji, tak je vám to asi jedno. A stejně budu na druhém místě. Děkuji ženě, že mě podporuje až na pár dnů v měsíci," řekl Dyk, který skončil těsně za Markem Ztraceným. Na bronzové příčce se umístil zpěvák Richard Krajčo.

Frontman bývalé kapely Nightwork se se svou manželkou společně na veřejnosti moc neukazuje. Dyková většinou na akce chodí sama, a tak se zdálo, že manželé procházejí krizí. To však Tatiana později vyvrátila, když se v rozhovoru pro eXtra.cz svěřila s tím, že na její oslavě 45. narozenin byla celá rodina včetně Vojty.

Zánik Nightworku a nová kapela

Vojta Dyk už dávno nepůsobí v kapele Nightwork. Před jedenácti lety byla tato skupina na vrcholu slávy a vůbec se nezdálo, že by měla skončit. Její rozpad pak přišel jako blesk z čistého nebe a nejspíš za něj mohly drogy. „Dneska už je to s těmi drogami všem jedno. Když jsme dělali poslední koncert v O2 areně, tak jsme ho spoluprodukovali. Když jsem s produkčním dokončoval rozpočet, tak jsem se ptal, co je to položka Ostatní, která byla za desítky tisíc. On říkal: ‚To jsou drogy.‘ Tak se ptám, kdo to měl. ‚Všichni kromě tebe.‘ " uvedl zakladatel kapely František Soukup v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Za rozpadem toho prý ale bylo víc. Spekulovalo se o určitém vlivu partnerek, tedy Tatiany Vilhelmové a Agáty Hanychové, která tehdy žila s Jakubem Prachařem. Někdo zase zmiňoval špatné vztahy mezi Prachařem a Dykem. Každopádně kapela Nightwork se rozpadla v roce 2013 a Dyk je od té doby na sólové dráze.


Zdá se ale, že jim přátelství přece jen chybělo. Vojta Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián tedy založili novou improvizační skupinu Tros Discotequos, se kterou jezdí po vystoupeních. Jde o improvizační výstup s širokým repertoárem českých i zahraničních skladeb. U diváků mají úspěch.

Kdo další získal Slavíka a kdo se účastnil slavnostního večera, se můžete podívat v galerii.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy