Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vojtěch Drahokoupil pro eXtra.cz: Svíjel jsem se v křečích, nejsem rozmazlený dítě

Zpěvák Vojta Drahokoupil.
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
EXKLUZIVNĚ

Vojtěch Drahokoupil (26) po krátkém čase v soutěži Survivor odstoupil kvůli nečekanému návratu panické ataky. Redakci eXtra.cz nyní prozradil, že diváci většinu z toho, co se stalo, vůbec neviděli. Také ostře odsoudil výsměch od TMBK.

Vojtěch Drahokoupil: Sojové latté mi nechybělo

Zpěvák Vojtěch Drahokoupil odmítá, že by si až v Dominikánské republice uvědomil, že nebude obklopený výdobytky civilizace.

„Nejsem rozmazlený dítě. Sojové latté mi opravdu nechybělo, proboha. Stavěli jsme tam přístřeší, dělalo se tam. V televizi nebyla ani čtvrtina toho, co se tam opravdu odehrálo,“ řekl eXtra.cz s tím, že štáb TV Nova ale z manipulace ani ničeho jiného neviní.

Co je panická ataka

"Za panickou ataku označujeme stav, při němž dotčená osoba dostane náhlý a nečekaný (bez zjevné příčiny) záchvat strachu a úzkosti, který bývá provázen lapáním po dechu, nemožností dodechnout, omdlením, paralýzou, neschopností se pohnout a podobně," vysvětluje psycholožka Poláčková.

Polibek Mozkomora

"Člověku hučí v uších, zatmívá se mu před očima, cítí hrůzu, která ho zcela opanuje. Jako by to byla jeho poslední minuta, jako by měl infarkt, mrtvici a všechno zlomené v jednu vteřinu, ztrácí kontrolu nad sebou, nad svým vědomím... Lze si to představit tak, jako když vám chce dát polibek Mozkomor," dodává docentka Poláčková.

Svíjel se v křečích na zemi

„Panickou ataku jsem neměl skoro dva roky a nedá se kalkulovat s tím, jestli, kdy a jak se objeví,“ brání se kritice, že když věděl, čím trpí, neměl se do tak riskantního podniku vůbec pouštět.

„Panická ataka je hrozná. Lidé třeba vůbec neviděli, že jsem tam ležel na zemi a svíjel se v křečích,“ doplňuje.

Stručně se vyjádřil i k výsměchu od TMBK, za což grafik sklidil silnou kritiku. „Úplně jsem to nepochopil. Jako by o tom problému nic nevěděl,“ krčí rameny Vojtěch.

Svou odpověď přímo pro TMBK napsal pod jeho status ale mnohem ostřeji. „Gratuluji k přiživení na lidské nemoci aneb když víš úplný h**no o tom, co je panická ataka, a naháníš čísla na vnitřní bolesti. Přál bych ti jeden den v kůži člověka s touhle nemocí,“ vzkázal mu.

Pomáhá mu láska

Zpěvák přiznává, že i když ví, jak psychicky náročné je číst posměšné komentáře, dělá to. „Je těžké se tomu vyhnout. Ale jsem s přítelkyní a teď je mi už podstatně líp,“ doplňuje.

„Potřebuju to v sobě zpracovat, pak vydám prohlášení, kterým to uzavřu jednou provždy,“ dodal pro eXtra.cz Vojtěch Drahokoupil , který byl účastník Survivoru jen krátkou dobu.

Více o reality show Survivor 2022 ➔

Související články

Další články

Nejnovější kauzy