Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vojta Kotek slaví 32. narozeniny: Role v Marii Terezii změnila jeho kariéru

Vojta v seriálu Marie Terezie.
Zdroj: se souhlasem ČT
+ Dalších 13 fotografií
proměna
Oblíbený český herec Vojta Kotek oslavuje 32. narozeniny. Není tomu tak dávno, co si ho diváci pamatovali především jako puberťáka Rendyho z filmu Snowboarďáci, nyní se ale v jejich očích posunul dál. Lidé si všimli, že vyrostl nejen fyzicky, ale i kariérně. Vděčí za to roli v minisérii Marie Terezie, kde si zahrál manžela panovnice Františka Štěpána.

Dlouhou dobu se zdálo, že Vojta Kotek bude v očích veřejnosti navždy puberťákem. Koneckonců to byly právě teenagerovské snímky Snowboarďáci a Rafťáci, které ho raketovou rychlostí vystřelily do světa slavných osobností. S každým dalším rokem ale herec ukazuje, že má na mnohem víc, než je život v jedné škatulce.

V roce 2017 se na obrazovkách České televize vysílaly první dva díly minisérie Marie Terezie. Ta měla u diváků velký úspěch a opěvován byl především výkon Kotka, který ztvárnil manžela panovnice Františka Štěpána. Jeho herecký výkon se od dob prvních projektů velmi posunul a bylo evidentní, že nejde jen o komedie, v nichž exceluje.

Čtvrtý a zatím poslední díl minisérie byl odvysílán v neděli a diváci o něm stále diskutují. Kromě představitelky hlavní role Stefanie Reinsperger byl opět obdivován Vojta Kotek, chválou na jeho konto lidé skutečně nešetří. Oceňují, že se dokázal vymanit ze škatulky herce/puberťáka a zahrál bravurně i tak vážnou roli, jakou byl právě František Štěpán.

Na proměnu Vojty Kotka v průběhu let se podívejte v galerii. Máte ho raději teď jako vyspělého muže, nebo vás víc bavil jako nevycválané ucho ve filmech pro náctileté?

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy