Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Vojta Kotek poprvé po narození Šmankotka na veřejnosti: Šťastnějšího jsme ho nezažili, zmizel po anglicku

+ Dalších 7 fotografií

Herec Vojtěch Kotek se konečně ukázal mezi lidmi. Vůbec poprvé od narození svého syna, jemuž s manželkou Radanou říkají Šmankotek, vyrazil do společnosti. Byl totiž jedním z hlavních hrdinů pokračování veleúspěšné pohádky Princezna zakletá v čase 2, a tak se vydal na premiéru, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz.

S úsměvem

Na slavnostní premiéru druhého dílu fantasy pohádky pro malé i velké Princezna zakletá v čase 2 nechyběl Vojtěch Kotek. Herec, který je momentálně pohlcen zcela novou životní rolí tatínka svého prvního potomka Huberta, jemuž společně s manželkou Radanou přezdívají Šmankotek, si ve filmu zahrál oporu krásné alchymistky Amélie, kterou hraje herečka Eliška Křenková.

„Půjde o příběh naděje, lásky, dobrodružství, alchymie, kouzel a samozřejmě neodmyslitelného souboje dobra se zlem,“ řekl o pohádce režisér Petr Kubík.

Role tatínka Kotka naplňuje

Novopečený tatínek dorazil na červený koberec v pánské společnosti. Doprovod mu nedělala jeho milovaná žena Radana, která toho času jistě doma pečovala o jejich vytoužené miminko, ale herec Jan Révai.

Kotek se objevil ve společnosti vůbec poprvé, co s Radanou přivítal na svět malého "Šmankotka" Huberta. Role tatínka herce ale prý nijak nezměnila. "Mně to zatím buď nedošlo, nebo mi to až tak moc nepřijde. Já jsem se na to strašně těšil, už jsem si to dlouho představoval a naplňuje to moje očekávání. Jestli to tak můžu říct. Myslím si ale, že se můj život nijak nezměnil," sdělil Kotek Blesku

Kromě toho také prozradil, že Hubertovi čte před spaním pohádky. Zejména Malého prince, Kotek si ale také některé příběhy sám vymýšlí, byť si herec nedělá iluze o tom, že by mu klučina rozuměl. "Myslím si, že to zatím k tomu čtenáři všechno úplně nedoléhá, ale nějaká atmosféra na něj určitě přechází," doufá.

Odešel dříve

Kotek si zachoval cimrmanovskou image, když na slavnostní premiéru do kina v pražském Slovanském domě přišel v obleku a hlavu mu zdobila stylová buřinka. Na rozdíl od své kolegyně a filmového protějšku Elišky Křenkové ovšem nebyl zakaboněný, ale ve velmi dobré náladě se usmíval jako sluníčko.


Herec, kterého proslavila role v teenagerské komedii Snowboarďáci, se ale na prvním promítání české fantasy pohádky moc dlouho nezdržel a chvíli po společném slavnostním uvedení díla na stříbrná plátna upaloval zpět, až se mu prášilo za patami. Jestli se vracel domů za manželkou a synem, nebo pospíchal do divadla, není zcela jisté.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy