Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Vojta Kotek o filmu Poslední aristokratka: Ani nevím, jak se jmenuji, ale cenu peněz znám

Vojta Kotek o filmu Poslední aristokratka: Ani nevím, jak se jmenuji, ale cenu peněz znám
Zdroj: csfd
+ Dalších 6 fotografií
vyzrazení
Snímek Poslední aristokratka, který se již ve čtvrtek objeví v českých kinech, je obsazen jedněmi z nejlepších tuzemských herců. Mezi nimi je i Vojta Kotek (31), který si v komedii Jiřího Vejdělka (47) zahrál právního zástupce Tomáše Bendu. Co o své roli prozradil?

Děj filmu Poslední aristokratka vypráví o rodilém Newyorčanu Frankovi, který získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a temperamentní ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných.

Zmateným Američanům bude s řešením záležitostí spojených s navrácením majetku pomáhat právní zástupce Tomáš Benda, jehož role se ujal Vojta Kotek Ten přiznal, že neví, jak se jeho postava jmenuje křestním jménem, bylo ale znát, že o ní ví mnoho a že se do ní dokázal vžít.

„Já ve filmu Poslední aristokratka hraju právníka Bendu. Nevím, jak se jmenuje křestním, ale chtěl bych, aby se jmenoval Jindřich, to se mi líbí. Takže hraju Jindřicha Bendu a je to myslím si poměrně mladinkej právník, kterej těsně po revoluci dodělal práva a že se do toho tak pustil. Myslím si o něm, že pochází z poněkud buržoaznější rodiny a že mu ty aristokratický kruhy jsou docela blízký. Myslím si, že ho baví ta představa, že by se podíval někam ven a teďka se mu tak rozevřely možnosti po tý revoluci, přicházejí sem restituenti, mají peníze, potřebujou nějaký ty majetky, o které kdysi přišli, a od toho je tady Benda,“ řekl Vojta Kotek ve Filmu o filmu Poslední aristokratka.

Kromě Vojty Kotka se ve snímku objeví i oblíbený Hynek Čermák, Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová či Táňa Pauhofová. Půjdete na komedii Jiřího Vejdělka do kina?

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy