Vojtěch Dyk se narodil do umělecké rodiny. Jeho otec je literárním historikem a matka majitelkou nakladatelství Emporius. Jméno má po svém slavném předkovi, básníkovi Viktoru Dykovi. Renesanční geny Vojta podědil – zpíval ve sboru, hrál na housle i na klavír.

Herectví jej oslovilo v patnácti letech, kdy působil v amatérském Divadle Radar. Po maturitě se rozhodl pro studium na DAMU, během něhož se již objevoval na několika divadelních scénách. Popularitu mi přineslo účinkování v kapele Nightwork, se kterou získal několik ocenění.

Do povědomí veřejnosti se posléze dostal i díky rolím v televizních seriálech Dokonalý svět nebo Letiště a objevil se i před filmovou kamerou. Mnoho z vás si jej bude jistě pamatovat ze snímku Ženy v pokušení nebo z pohádky Tři bratři.

Co se týče soukromého života, Dyk údajně nějaký čas chodil s herečkou Lenkou Zahradnickou, která jej okouzlila natolik, že se kvůli ní přihlásil na DAMU. Jeho přítelkyní byla i herečka Markéta Frösslová, jejich vztah ale neměl příliš dlouhého trvání. V roce 2011 se jeho partnerkou stala o sedm let starší herečka Tatiana Vilhelmová (40), s níž má pětiletého syna Aloise.