Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vojta (18) vyhrál přes milion korun: Peníze poslal do dětského domova na západě Čech

Zdroj: Facebook
respekt
Úctyhodnou věc udělal pro jeden západočeský dětský domov teprve osmnáctiletý hráč počítačových her Vojta Ptáček. Když loni na turnaji v Německu vyhrál se svým spoluhráčem 55 tisíc dolarů, tedy přes 1,2 milionu korun, neváhal ani chvíli a celý obnos věnoval dětskému domovu.

To se vidí málokdy. Neměl v té době ještě ani maturitu, ale vysoký morální kredit mu nechybí. Příbramský rodák se rozhodl výhru, kterou se svým spoluhráčem SpajKKem získali na zahraničním turnaji, věnovat jednomu západočeskému dětskému domovu. „Přišlo mi to tak správné. Chtěl jsem peníze poslat někam, kde se jich nedostává,“ řekl serveru Info.cz dnes už čerstvý maturant, který má v herní komunitě přezdívku Double.

„Můj cíl v hraní je dostat se do nejvyšší evropské herní ligy, vyhrát, být nejlepší hráč,“ uvedl ke svým dalším plánům Vojta, který momentálně hraje už druhou nejvyšší ligu.

Věnování výhry z charitativního turnaje potřebným je nejen pozitivní pro dětský domov, ale také vrhá dobrý stín na pověst eSportu, který ještě nedávno platil za ne příliš věrohodný. „Výhru z charitativního turnaje jsme poslali do dětského domova, který je tak trošku odstrčený na západě Čech. Chtěli jsme pomoci někde, kde peníze chybí; pražské dětské domovy jsou často podporovány městem a známějšími osobnostmi,“ říká Ptáček.

„Jak konkrétně peníze budou pomáhat, zatím není jasné, byť představu už mám,“ řekl ředitel obdarovaného dětského domova Jan Kubát.

„Musíme si ale vzájemné představy vyjasnit s dárcem a pak podepsat smlouvu. V každém případě je skutečně výjimečné, aby v Česku jeden dárce věnoval dětskému domovu takovouto částku,“ poznamenal Kubát.

Související články

Další články