Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Vojta (†11) se oběsil na švihadle! Snaha o napodobení youtubera skončila tragicky

Vojta patřil ve třídě k oblíbeným žákům.
Před několika dny zasáhla základní školu v brněnském Králově Poli zpráva o tragickém úmrtí jednoho z žáků. Vojta (†11) toužil dokázat to, co jeho oblíbený youtuber. Vzal si švihadlo a obvázal si ho kolem krku. Uzel ale utáhl natolik, že už jej pak nedokázal povolit. Na provaze se oběsil!

Z tragické události se stále vzpamatovává základní škola v městské části Královo Pole v Brně. Teprve jedenáctiletý žák šesté třídy Vojta ve snaze napodobit populárního youtubera zemřel.

Vojta si vzal švihadlo, obvázal si ho kolem krku a utáhl ho. Naneštěstí udělal tak pevný uzel, že už ho pak nedokázal povolit. Nablízku neměl nikoho, kdo by mu v osudné chvíli mohl pomoct. A tak neplánovaně zemřel oběšením. Předpokládá se, že o sebevraždu nešlo.

Před školou vlaje černá vlajka. Otřeseno není jen vedení školy, ale i spolužáci, mezi nimiž byl Vojta velice oblíben.

Až přehnané následování youtuberů malými dětmi je problém, který v Česku stále sílí. Myslí si to odborníci, ale i obyčejní lidé. „Mám bráchu v podobném věku, který se na youtubery dívá téměř pořád. Svůj mobil nedává z ruky skoro nikdy. Občas mám strach, aby to nezašlo až takhle daleko,“ svěřila se eXtra.cz Eliška, studentka vysoké školy.

Nešťastným incidentem se už zabývá i radnice v Králově Poli, kde se nachází hned pět základních škol. Začátkem týdne proběhne jednání o tom, jak podobným situacím předcházet. Na rizika spojená s internetem už v rozhlase žáky upozornila i škola, kterou zesnulý Vojta navštěvoval.

Související články

Další články