Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vojína Vatu z Černých baronů zabila rakovina: Herec Šimáček (†56) svou smrt předpověděl

Milan Šimáček hrál v Tankovém praporu rotmistra Soudka. V Černých
baronech si pak zahrál vojína Vatu.
Zdroj: profimedia.cz, reprofoto
+ Další fotografie
Milan Šimáček (†56) odešel do hereckého nebe. V Tankovém praporu hrál rotmistra Soudka. V Černých baronech si pak zahrál vojína Vatu. Zdá se, že svou smrt předpověděl. Byla to náhoda či opravdu silný osud? Jak zněl osudový ortel?

Herec Milan Šimáček ve věku 56 let podlehl kruté rakovině jater, se kterou roky bojoval. Vojín Vata z Černých baronů tak bude promlouvat již jen z filmového archivu.

Do svého předčasného odchodu ale Šimáček tajil, že je vážně nemocný. Říkal, že za brutální pokles hmotnosti a celkovou sešlost mohou dluhy. Dlužná částka nakonec dosáhla 60 tisíc korun. Do své smrti nedokázal vše splatit.

Zdá se, že nikoho nechtěl zatěžovat, jako kdyby už dávno věděl, že jeho osud je zpečetěn. „Pořád jsem si říkal, že byt na Starém Městě se opouští nohama napřed, takový už prostě neseženete,“ říkal kamarádům. Tento strašlivý ortel připomněl internetový Blesk.

Cítil snad, že už nemá žádnou šanci a že opravdu umírá? Milan Šimáček navždy dobojoval těžký zápas. Kamarádům jeho smysl pro humor bude dlouho chybět.

Související články

Další články