Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Vojenský speciál s ostatky tří českých hrdinů dorazil domů: Sbohem Patriku, Martine, Kamile

Je to hodně smutná podívaná…
+ Dalších 12 fotografií
Armádní speciál s ostatky tří českých vojáků, kteří v neděli padli v Afghánistánu, přilétá do Česka. Na památku tří statečných vojáků z mise NATO se dnes v poledne rozezněly sirény. Letoun s jejich ostatky odstartoval v 9:45 z letiště v Bagrámu a do Prahy dorazil těsně po čtvrté hodině odpolední. Následně proběhne zhruba půlhodinový smuteční ceremoniál.

„Letecký speciál s ostatky padlých vojáků cca v 10 hodin SEČ odstartoval z Bagrámu zpět do Prahy. Před odletem se s oběťmi atentátu rozloučili příslušníci české strážní roty i zástupci koaličních jednotek,“ napsalo ministerstvo obrany na svém Twitteru.

Armádní speciál, který převáží ostatky tří českých vojáků, desátníků Kamila Beneše (†28) a Patrika Štěpánka (†25) a rotného Martina Marcina (†36) doprovázela dvojice gripenů. Na ruzyňském letišti se letoun objevil něco po čtvrté hodině odpolední.

Následuje asi půlhodinový smuteční ceremoniál, kterého se zúčastní všichni pozůstalí, vrcholní představitelé státu i armády. Všichni tři vojáci budou in memoriam povýšeni do hodnosti štábního praporčíka," sdělil pro web Tn.cz zástupce náčelníka generální štábu Jiří Baloun.

Pietní akt proběhne u budovy Armády České republiky, která se nachází v Dejvicích na Vítězném náměstí. Lidé mohou na místo nosit květiny a přijít zapálit svíčku.

Aktualizováno 18:30

Rodina a blízcí přátelé se rozloučili s padlými vojáky na letišti a následoval pietní akt, kterého se zúčastnili nejvyšší vojenští a státní představitelé společně s prezidentem Milošem Zemanem (73), premiérem Andrejem Babišem (63), ministrem vnitra a zahraničí Janem Hamáčkem a další.

V současné době již vozy s ostatky padlých vojáků dorazily do Ústřední vojenské nemocnice, kde následně proběhne pitva.

Mohlo by vás zajímat

Další články