Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vodafone reaguje na koronavirus: Mobilní služby zdarma a rozšířená zábava pro děti

Zdroj: archiv
+ Dalších 10 fotografií
pomoc
Šířící se koronavirus, kterým se během krátké doby u nás nakazila téměř stovka lidí, se dotýká všech odvětví. Přizpůsobit situaci se museli i tuzemští operátoři. Například Vodafone se rozhodl poskytovat Čechům uvězněným v Itálii hovory do Čech a na Slovensko zdarma. I O2 a T-Mobile řeší problémy spojené s koronavirem a nařízením vlády.

Vodafone se rozhodl zmírnit starosti lidem, kteří se nemohou kvůli italské karanténě dostat zpátky do Čech.

Služby zdarma

Chce jim pomoci alespoň tím, že jim nebude až do odvolání účtovat některé služby, konkrétně volání do České republiky a na Slovensko, SMS a datové přenosy. Informuje o tom server iDnes.cz.

Aby ale uživatelé Vodafone měli volání zdarma, musí být připojení na jednu ze tří italských mobilních sítí. Vodafone Italy, Italy Telecom a Italy WIND a také si musí zkontrolovat nebo přenastavit přístupové body (APN) na internet v případě přístrojů s Androidem a na iPhonech s operačním systémem iOS.

Zábava pro děti

Dále Vodafone spouští od čtvrtka 12. března do 11. dubna rozšířenou nabídku kanálů u služeb UPC TV, která zahrnuje dětské kanály NickToons, Nick jr., Nickelodeon, Minimax, JimJam, Disney, Duck nebo Cartoon Network nebo filmové kanály Filmbox a sportovní a dokumentární kanály.

Se stejným nápadem přišlo i O2. To vydalo zajímavé tipy, jak zabavit děti, které zůstanou minimálně měsíc doma z důvodu uzavření škol.

Problémy spojené s koronavirem řeší i T-Mobile. Ten pro ČTK uvedl, že nemá dostatek ochranných pomůcek pro technické pracovníky, kteří chodí do domácností ke klientům a do různých institucí, například do nemocnic. Chybí jim respirátory i dezinfekce. Zároveň je činnost technických pracovníků v této situaci důležitá pro nezbytně nutný provoz konektivity.

Situaci ohledně vývoje koronaviru sledujeme ONLINE.

Související články

Další články