Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vodáci konečně mohou legálně odstartovat výjezd na řeky pivem: Poslanci schválili půl promile

Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
Změna zákonu
Doposud není možné během sjíždění řek popíjet alkohol. Vše se ale může změnit. Poslanci totiž odsouhlasili, že vodáci budou moci plout po vodě s půl promile alkoholu v krvi, aniž by byli pokutováni. Zákon bude muset ještě podpořit senát.

Letos vodáci jistě vyplují na řeky s velikým nadšením! Neustále bylo apelováno na to, aby nepožívali alkohol na plavidlech, hrozí jim za to pokuta až 100 tisíc korun. Nyní se však všechno může změnit. Poslanecká sněmovna schválila půl promile alkoholu v krvi při sjíždění řek. Zbývá, aby zákon potvrdil Senát.

Zákon protlačili do sněmovny Piráti a při hlasování bylo přítomno 123 poslanců ze 180. Zásadně proti byla ČSSD a KDU-ČSL. Pivečko na vodě však mělo své zastání v jiných stranách. Plnou podporu projevily strany ODS, Piráti, TOP 09, STAN a SPD.

Pirát Lukáš Bartoň pronesl „Hranice půl promile alkoholu pro toho, kdo vede plavidlo, posádka bez omezení, platí na dopravně nevýznamných cestách, tedy na cestách, kde není nákladní doprava.“ Prohibice bude nadále platit na Vltavě od Českých Budějovic do Mělníka. Dále alkohol nebude povolen na dolním toku Labe, Vltavy a Moravy. Takže šlapadla v Praze mají smůlu. Těm, kteří se rozhodnou vyplout na šlapadla opilí, bude stále hrozit pokuta.

Nicméně to vodáky nemusí trápit, protože většina z nich sjíždí Vltavu jen do Českých Budějovic. Takže „Ahój!“ a vzhůru na vodu s pivem v náruči.

Související články

Další články