Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Voda zaplavila New York: Hurikán Ida už má na svědomí nejméně 14 mrtvých

Hurikán Ida v New Yorku a New Jersey.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
přírodní živel

Hurikán Ida pustoší New York a New Jersey. Jeho řádění spolu se záplavami si vyžádalo už nejméně 14 životů, mezi oběťmi je i dvouleté dítě. Zatopené jsou domy, celé ulice i slavné newyorské metro.

New York a blízké New Jersey vypadají jako z nějakého holywoodského katastrofického filmu. Jenže ona je to bohužel realita. Záplavy po hurikánu Ida si ve městě vyžádaly už nejméně 14 lidských životů, zahynulo i dvouleté dítě. Voda se nezastaví před ničím. Zatopené jsou ulice, silnice, domy i slavné newyorské metro.

Oba postižené státy už vyhlásily stav nouze. Záplavy se přihnaly na město ve středu večer místního času. Během chvíle se pak pod vodou ocitly domy, silnice i celé ulice. Mnoho vozů tak zůstalo na silnicích uvězněno. Jak uvádí web NBC News, problémem jsou zatopené sklepní byty, ve kterých zemřel dvouletý chlapec s rodiči, senior v Brooklynu i dvaadvacetiletý mladík ve čtvrti Queens.


Podle amerických médií má jít o nejhorší přírodní katastrofu od hurikánu Sandy, který postihl New York v roce 2012. "Čelíme rekordnímu dešti, brutálním záplavám a nebezpečným podmínkám na našich silnicích," uvedl k situaci ve městě starosta New Yorku Bil de Blasio. Srážky navíc pokračovaly i ve čtvrtek ráno.

Kromě hurikánu zasáhlo New Jersey i silné tornádo, které zpustošilo devět domů v oblasti Mullica Hill.Tornáda se mohou podle výstrahy v oblasti vyskytovat i ve čtvrtek.

Související články

Další články