Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Voda si bere čím dál více životů: U Chebu se utopil 16letý chlapec, do vody skočil pro míč

Voda si bere čím dál více životů: U Chebu se utopil 16letý chlapec, do vody skočil pro míč
Zdroj: unsplash.com
Tragické nehody
Letošní rok si voda vyžádala už několik životů. Dnes se objevila informace o tragickém případu z přehrady Jesenice u Chebu, kde se utopil teprve šestnáctiletý mladík. Podle dosavadních informací měl skočit do vody pro míč, bohužel na břeh se už ale nevrátil.

V pátek večer se na přehradě Jesenice u Chebu odehrálo něco strašlivého. Teprve šestnáctiletý mladík plaval pro míč a zhruba 50 metrů od břehu najednou zmizel pod hladinou, informoval portál Novinky.cz.

Tělo chlapce se našli policejní potápěči až o několik hodin později. V místech, kde se mladík ztratil pod hladinou, je několikametrová hloubka a spodní proudy. "Navíc pátrání komplikovala i špatná průhlednost vody. Je to malý zázrak, že se tělo vůbec našlo," řekl Martin Schmid z vodní záchranné služby.

Podle něj došlo u mladíka zřejmě k nějaké zdravotní indispozici. Co přesně se ale odehrálo, ukáže až pitva. Podle výpovědí svědků byl mladík na břehu s partičkou, která tam hrála fotbal. Když jim však spadl míč do vody, chlapec skočil za míčem. A bohužel právě to se mu stalo osudným.

Podobných případů přibývá

Letos se objevuje neobvykle hodně případů, při kterých lidé umírají ve vodě. Stále přibývá nových případů, kdy někdo zemře na utonutí nebo z jiných příčin. Dnes například přišla informace ze Slovenska, že na přehradě Zemplínská šírava utonuli dva mladíci ve věku 20 let

V průběhu týdne zas Česko zasáhla rodinná tragédie z Příbramska, při které zemřel Radek, Martin a Radeček

Pár dní před tím se zase utopily dvě děti v Jižních Čechách Jedno se utopilo v rybníku na Prachaticku, druhé pak v jezírku na Českokrumlovsku.

Začátkem července pak všechny zasáhla zpráva o utonutí teprve sedmiletého chlapce na dětském táboře

Související články

Další články

Nejnovější kauzy