Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Vnuk Zdeňka Svěráka je pořádný krasavec. František podobu svého otce Jana nezapře

Děda Zdeněk Svěrák se svým vnukem Františkem.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Podoba

Z vnuka Zdeňka Svěráka (87) vyrostl pořádný fešák. František Svěrák se už po boku svého dědečka ve společnosti ukázal, nyní si to zopakoval na tiskové konferenci Stopy Járy Cimrmana. Je jasné, že podobou tíhne spíš ke svému otci Janu Svěrákovi. Stejně jako táta i děda pracuje i on ve filmové branži, a to jako šikovný střihač, který má za sebou například práci na snímku Betlémské světlo. Na tiskovce byla i redakce eXtra.cz a mladého fešáka nafotila.

Zdeněk Svěrák se musí dmout pýchou. Nejenže má šikovného syna Jana Svěráka, který je výborný režisér, ale k filmu přilnul i jeho vnuk František Svěrák, ze kterého vyrostl pořádný fešák. František se objevil na tiskové konferenci seriálu Stopy Járy Cimrmana, kde ho nafotila redakce eXtra.cz.

Tři generace

František se věnuje střihu a za sebou má například práci na filmu Betlémské světlo. Práce s otcem je prý ale dost složitá, jak přiznal v rozhovoru pro Radiožurnál. "Když stříhám s jinými lidmi, je to jednodušší. Mezi námi vnímám soutěž, jsme dva kohouti v jedné rodině. Ostatním jen pomáhám. S tátou se nepereme ani na sebe neřveme, ale spolupráce je těžší," řekl František.

Jeho otec Jan Svěrák to měl se svým tátou podobné. "V dospívání mě to trápilo, měl jsem pocit, že se tátovi musím vyrovnat, překonat ho nebo zamítnout. Je to zkrátka vzor, se kterým je třeba se poprat," promluvil režisér Jan pro zmíněný web.

Nicméně František je na dobré cestě dosáhnout svých pracovních cílů. Možná v budoucnu půjde po stopách svého otce nebo dědečka. Tvář na to mladý fešák rozhodně má.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy