Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vnuk Bohdalové Marek Ciccotti: Proč se styděl za svůj původ a co řekl o slavné babičce

+ Další 4 fotografie

Na oslavu 79. narozenin saxofonisty Felixe Slováčka dorazila celá plejáda slavných osobností. Nechyběla ani ikona české kinematografie a herectví všeobecně Jiřina Bohdalová (91). Tu doprovodil její vnuk Marek Ciccotti (36). Vyrůstat ve stínu slavné matky Simony Stašové (67) a ještě slavnější babičky rozhodně není nic jednoduchého, ale zároveň to má jistě své kouzlo. V rozhovoru pro eXtra.cz vnuk Bohdalové prozradil, jak se s tím vyrovnával a jaká je jeho babička v soukromí. 

Krycí jméno Ciccotti

Jedním z hostů na oslavě narozenin Felixe Slováčka (79) byla i jeho dlouholetá dobrá přítelkyně herečka Jiřina Bohdalová, která si, jak je v poslední době jejím zvykem, s sebou vzala doprovod v podobě svého staršího vnuka Marka Ciccottiho. Nás samozřejmě zajímalo, jaké to je vyrůstat v tak slavné rodině.

"Tak normální to není. Na začátku si to neuvědomujete, ale lidé se k vám chovají jinak, proto já si užívám tu anonymitu, kterou mi moje příjmení dává," prozradil eXtra.cz vnuk Jiřiny Bodalové, který má podle svých slov jako Ciccotti převahu nad svým bratrem, který nosí příjmení Staš. "To italské příjmení mi dává dobrou kamufláž," dodal s tím, že se svým rodinným původem při každé příležitosti nechlubí a je rád, když se to o něm lidé v jeho okolí dozvědí až časem.

"Když se to ale lidé dozvědí, začnou se na vás dívat trochu jinak. Bohdalová, to je přece jen moc velké jméno, není to jen tak nějaká celebrita, je to ten top a ten dopad je veliký, ale já jsem vždy radši sám za sebe, než za slavného vnoučka," uvedl Marek Ciccotti.

Co na srdci, to na jazyku

Jako člen slavného hereckého rodu býval prý trochu paranoidní ohledně toho, s kým se stýká, hlavně co se žen týče. "Já jsem lidi často podezříval. U kamarádů to poznáte, jestli si sednete lidsky nebo ne, a ona ta šaráda se dá hrát jen nějakou dobu, ne zas tak dlouho," řekl.

Když slyšel, že se jeho jednadevadesátileté babičky lidé v showbyznysu údajně bojí, upřímně ho to rozesmálo. "Ona byla vždycky rázná. Je pravda, že je vtipná a rázná a má různé protiřečící si vlastnosti, ano, taková je i v soukromí. Nehraje na vás nic, když s ní mluvíte. V rámci rodiny je to samozřejmě vždycky trochu jiné, ale je to ten samý člověk," prozradil Ciccotti, jaká jeho slavná babička vlastně je. "Je jedna z těch, kteří se nepřetvařují," dodal Marek Ciccotti, který už se v minulosti pro Týden.cz rozpovídal o tom, jaká je babička v soukromí.

"Babička je milující, ale zároveň vám řekne, co si myslí, a nezaobalí to do ničeho," uvedl Marek, který tvrdí, že s rodinnými příslušníky mluví Bohdalová ještě více na rovinu než s cizími.

Že vyrůstal na pohádkách, ve kterých jeho babička hrála, nebo animovaných, které dabovala, to si prý uvědomil až mnohem později. "Jako dítě na ty pohádky koukáte a ty spojitosti vám nedocházejí. Ten status ve společnosti a podobně vám vlastně dojde až v pubertě. Vzpomínám si ale, že mi vyprávěla hodně sprostých pohádek před usnutím, když jsem byl malý," zavzpomínal na své dětství s babičkou, která prý každou pohádku uměla opepřit svým pověstným humorem a slovníkem.

Styděl se za Bohdalovou

Markoví prý dlouho vadilo být středem pozornosti, ale v poslední době změnil názor a často své babičce dělá na různé společenské akce doprovod. "V základní škole jsem se za to i styděl. Kdyby to byl otec, který je slavný a úspěšný, to je něco jiného, než když je to babička a maminka," smál se mladý scenárista. "V posledních letech mě to nějak přešlo a vidím, jakou jí to dělá radost, když s ní jdu a dělám jí garde," dodal se slovy, že dříve proti této "slavné" nálepce rebeloval.

Přestože jsou jeho maminka i babička herečky, on sám se v jejich stopách nevydal. V showbyznysu se ale tak trochu angažuje. "Jsem scenárista. Píšu pro Primu. Mám vystudovanou filmovou školu - režii a scenáristiku - a doufám, že se i k té režii jednou dostanu," řekl vnuk Jiřiny Bohdalové. "Herectví jsem zkusil, ale nemám to v sobě. Sice by to šlo, ale ony jsou obě dvě magické a já bych byl proti nim jen křoví. To psaní mi jde určitě víc," přiznává sympaticky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy