Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Vnuci Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma: Pepa (14) a Tonda (12) promluvili o babičce s dědou

Zemřela Libuše Šafránková: Takhle o ní a dědovi Josefu Abrhámovi mluví vnuci
Zdroj: Se souhlasem TV Prima / profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Rozhovor

Zesnulá pohádková Popelka Libuše Šafránková (†68) na světě zanechala nejen manžela Josefa Abrháma (81) a jejich syna Josefa (44), ale také dva vnuky, rovněž Josefa (14) a Antonína (12), kteří jsou zářným důkazem, že jablko nepadlo daleko od stromu. Mladí herci a tvůrci se v pořadu 7 pádů Honzy Dědka nedávno svěřili, jak jim babička s jejich cestou pomáhala a že kritikou na chlapcích rozhodně nešetřila. Myslela to s nimi ale jen v tom nejlepším.

Legendární herečka Libuše Šafránková odešla do hereckého nebe. Zanechala tu manžela Josefa Abrháma, se kterým vychovali stejnojmenného syna Josefa, jemuž se narodili dva synové, starší Josef a mladší Antonín, kteří se vydali stejně jako ostatní členové rodiny uměleckou cestou. Pokukují po filmovém světě a točí vlastní animované i filmové snímky.

V pořadu 7 pádů Honzy Dědka usedli jako hosté a čtrnáctiletý Pepa pobavil celé publikum hned na začátku. Úkoly v rodině prý mají všichni jasně dané. "Začali jsme točit, když mi bylo deset a bratrovi osm let. Píšeme, já to režíruju, Tonda prezentuje a rodiče financují," prozradil suverénně.

Profesionální rady od babičky Libuše Šafránkové

Chlapci se narodili do rodiny vážených umělců, a proto se také už v tak mladém věku museli vypořádat s kritikou od babičky Libuše, která by se ale dala brát jako profesionální rada s dobrým cílem.

"Babička říkala, že Tonda šišlá, že si šlape na jazyk a že by měl přidat. Nekritizovala, byla to profesionální rada. Dědečkovi se náš film líbil, připadalo mu to komické," uvedl Pepa, který zároveň přiznal, že vnímá svého mladšího bratra Tondu jako lepšího herce. "Jestli nějaký talent mám, možná jsem ho zdědil po prarodičích," souhlasil Antonín.

Podnikaví kluci na nic nečekají a společně se pustili do natáčení reklamy. "Pokoušeli jsme se točit reklamy. Snažili jsme se přilákat nějaké herce a herečky, jestli by s námi nechtěli spolupracovat. Dali jsme to na YouTube, ale nikdo se neozval. To jsme nečekali," prozradil Josef s úsměvem.

"Pak jsme točili reklamu na zmrzliny naší nevlastní mámy. Dostali jsme neomezenou dávku zmrzliny," svěřil se Antonín.

Za svůj první větší film s názvem Přežívání v divočině dle Jima Křováka získali v soutěži Pražský filmový kufr cenu v kategorii hraného filmu vytvořeného dětmi ve věku od jedenácti do patnácti let.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy