Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vlna propouštění dorazila. Stovky zaměstnanců Smartwings přijdou o práci

Smartwings
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Krize
Koronakrize zasáhla zejména letecké společnosti. Ty se kvůli silnému finančnímu propadu rozhodly k propouštění. Stovky zaměstnanců tak ztratí během několika měsíců práci.

V souvislosti se šířením koronaviru je mnoho lidí bez práce. Krize se kromě restaurací a obchodů dotkla také leteckých společností. Jednou z nich je například Smartwings Group. Ta dnes oznámila Úřadu práce ČR, že bude hromadně propouštět některé své zaměstnance.

Podle tiskové mluvčí Vladimíry Dufkové ukončí pracovní poměr až s 600 lidmi s profesí pilotů, stevardů a provozních a administrativních pracovníků neleteckého provozu.

Důvody jsou jasné

„Abychom společnost zachránili, musíme přistoupit k realizaci bolestných, ale nevyhnutelných opatření. Naší povinností je udělat vše pro to, aby se skupina Smartwings udržela na trhu a mohla tak zajistit zaměstnání co možná největšímu počtu našich zaměstnanců,“ objasňuje Jiří Šimáně, předseda představenstva Smartwings důvod jejich rozhodnutí.

Mají finanční problémy

K hromadnému propouštění dojde v červenci 2020 a bude trvat do února 2021. „Zaměstnancům, kterých se změna dotýká, umožníme přejít na neplacené volno na dobu do jednoho roku,“ říká tisková mluvčí Vladimíra Dufková. Upozorňuje také, že v důsledku šíření nemoci covid-19 se redukce zaměstnanců dotkla i dalších leteckých společností. Například Lufthansa se kvůli propadu v příjmech chystá propustit dokonce 22 tisíc zaměstnanců.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy