Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Vlna kritiky na hlavu Katy Perry: Ze svého psa chce udělat vegana, fanoušci běsní

Zdroj: archiv Katy Perry
+ Další 4 fotografie
reakce lidí
Americká zpěvačka Katy Perry (36) proti sobě otočila velké množství fanoušků. Na svůj Twitter totiž sdílela příspěvek o tom, že se stává vegankou a její pes Nugget ji v tom podporuje. A nejde o žádnou emoční podporu, svému mazlíčkovi bude zpěvačka podávat veganskou stravu. Tento zvrhlý trend však pro psa moc zdravý není. Spíše vůbec.

Veganství jako takové nese skvělou myšlenku, člověk si sám vyčistí nejen organismus, ale i hlavu, a navíc tím pomůže přírodě a zvířatům. Avšak pokud nejde o fanatické vegany, kteří vyloženě nutí ostatní, aby se vydali stejnou cestou. A někdy nemusí jít ani o lidi...

Nutit psa být veganem je týrání, zuří fanoušci

Katy Perry prozradila na sociálních sítích, že je na 95 % připravená být 100% veganka. "Můj pes Nugget se ke mně na tuhle cestu přidal už před čtyřmi měsíci," dodala v příspěvku na Twitteru zpěvačka. A tady nastal ten velký problém. Takovou smršť kritiky, výtek a hádek v odpovědích možná nečekala ani Katy. Mnozí totiž nekrmení psa masem berou jako týrání.

"Pes se nemůže stát veganem, je to masožravec," napsal uživatel a přidal smutného smajlíka. "Katy, já tě miluju, ale nutit svého psa k tomu, aby jedl veganskou stravu, je týrání. Ať si říká, kdo chce, co chce," kroutila hlavou jedna z fanynek. "Doufám, že je Nugget jen emocionální podpora! Psi by neměli být vegani, takže tě prosím, abys tomu svému dál dávala to, co potřebuje. Chtěla bych taky dodat, že být nedokonalým veganem je v pořádku. Dělej to, jak nejlépe umíš, a neviň se za to, že uděláš nějakou chybu," vyzval jeden z uživatelů zpěvačku. "Prosím, řekni, že tohle neznamená, že je tvůj pes vegan. Je to pro něj velmi nezdravé, pokud ano," souhlasila s komentáři další fanynka.

Pro psy není zdravé stát se vegany

A opravdu pro psy není zdravé, aby přešli na veganskou stravu. Lidské tělo se veganské stravě uzpůsobí velmi rychle a nemá problém ji přijmout. Bohužel si pak majitelé mazlíčků někdy usmyslí, že dávat svému psovi stravu bez živočišných produktů je vážně dobrý nápad. Kolikrát podávají svému mazlíčkovi i takové potraviny, které mu mohou škodit. Jde například o avokádo nebo brambory. A němá tvář je neodmítne. A pokud má hlad, dostane do sebe cokoliv.

Ani veterináři nesouhlasí s tím, že by měl pes jíst veganské jídlo. A i když najdete na internetu různé řeči o tom, že "pes je uzpůsoben na to být býložravcem", není tomu tak. Psi mají totiž krátký zažívací trakt, veganství jim ho bude akorát velmi zatěžovat. Do rostlinné stravy musí být navíc běžně přidávány minerály a vitamíny, ty zvířata běžně získají sama pomocí vyvážené stravy. Navíc může dojít k tomu, že u psů pak vznikne potravinová alergie.

Související články

Další články