Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Vlna brutálních teplot přichází z Afriky! Meteorologové varují před horkým počasím

+ Další 4 fotografie
Předpověď počasí
Předpověď meteorologů není dobrá pro seniory a citlivé jedince. Do České republiky přichází brutální vedra. Teploty už v sobotu mohou ve stínu překročit 31 stupňů. Teplé počasí bude v České republice pokračovat také v dalších dnech. Podle dlouhodobé předpovědi se od neděle do čtvrtka teploty udrží v rozmezí 27 až 29 stupňů. V dalších dnech by měly vystoupit opět až na 31 stupňů Celsia.

Český hydrometeorologický ústav varuje před tropickým víkendem. Slunce v těchto dnech už spaluje velkou část Evropy. Dusno a vedro mají v Německu, Rakousku, Británii, Francii, Portugalsku či Španělsku. Nyní se na brutální vedro musí připravit také Češi. Podle odborníků k nám dorazí horký vzduch z Afriky.

Meteorologové varují už před tropickou sobotou. Dodržujte pitný režim a pokud nemusíte, tak omezte pobyt na slunci. Sladké šťávy a alkoholické nápoje nejsou v tomto počasí ideální, lepší je obyčejná voda, tvrdí lékaři.

V sobotu odpolední teploty překročí 31 °C. Od neděle do čtvrtka teploty udrží v rozmezí 27 až 29 stupňů Celsia. Na konci týdne se teploty v České republice opět budou pohybovat kolem 31 stupňů Celsia.

Mohlo by vás zajímat

Další články