Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vlivné celebrity si na Instagramu vydělají miliony: Kolik si účtují za jednu reklamu?

Vlivné celebrity si na Instagramu vydělají miliony: Kolik si účtují za jednu reklamu?
Zdroj: archiv
+ Dalších 12 fotografií
Nejdražší celebrity světa
Většina celebrit v dnešní době vydělává pomocí sociálních sítí pořádné sumy. Nejvíce frčí Instagram. Slavné hvězdy tam propagují nějaký produkt a za komerční příspěvek si pak účtují ohromné částky. Zajímalo vás někdy, na kolik si ti nejvlivnější přijdou? Nejdražší celebrita si je za jeden takový reklamní spot schopna říct až o 30 milionů korun. Tušíte, o koho jde?

Málokdo si už dovede představit život bez sociálních sítí. Obzvlášť pak ti, pro které je například Instagram zdrojem obživy. Sociální sítě jsou v dnešní době opravdu velmi silným nástrojem na to, jak zaujmout a ovlivnit miliony lidí. Lidé si pomalu vybudovali averzi vůči reklamám v televizi a přestávají jim důvěřovat. Zato sociální sítě má téměř každý z nás a vzhledem k tomu, že vzhlížíme ke známým lidem nebo je třeba sledujeme jen ze zvědavosti, neuvědomujeme si, jak efektivně nás jejich reklamní posty zasahují. Mnoho celebrit si tak pomocí Instagramu přijde na pořádný balík.

Být v dnešní době influencer přináší mnoho výhod. Jestliže máte desetitisíce fanoušků, otevírají se vám vrátka do světa influencerů. Na sociální sítích máte možnost inkasovat dvě stě dolarů za příspěvek. Když vaše jméno přitahuje miliony lidí, za pár řádků textu si můžete naúčtovat statisíce dolarů.

A přesně takhle to funguje i u těch největších celebrit světa. Hvězdy, jejichž sledovanost dosahuje několika milionů, si mohou za jeden komerční příspěvek říct pěknou sumu. Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik stojí ti nejvlivnější lidé na Instagramu?

Nejdražší instagramové hvězdy světa

Společnost Hopper sestavila seznam top 15 osobností, které si za reklamní spot řeknou nejvíce. Dá se říct, že tabulku z velké části ovládá slavná rodina Kardashianových, protože obsadila rovnou čtyři příčky. Celebrita, která inkasuje za reklamu na sociální síti nejvíce, je mladá miliardářka Kylie Jenner (22). Ta si údajně bere za jeden příspěvek s product placement 1 266 000 dolarů, což je v přepočtu téměř 30 milionů korun. Kylie z rodu Kardashianových je jedinou celebritou, která má odvahu jít s taxou za jeden příspěvek přes milion dolarů. Na Instagramu se svými 151 miliony fanoušků ale není nejvíce sledovanou osobností.

Nejvyšší příčku v počtu sledujících obsadil fotbalista Cristiano Ronaldo (34) se 189 miliony fanoušků. I když má nejvíce sledujících ze všech, je až třetí nejdražší celebritou. Za reklamu si účtuje 975 tisíc dolarů, což je necelých 23 milionů korun. O stupeň dražší než Ronaldo je zpěvačka Ariana Grande (26). Ačkoli má zhruba o dvacet milionů nižší sledovanost než Cristiano, za komerční příspěvek si bere 996 tisíc dolarů, v přepočtu přes 23 milionů korun.

Ve fotogalerii naleznete kompletní seznam celebrit, které na sociálních sítích vydělávají nejvíce. Na konci galerie se pak můžete podívat na kompletní tabulku.

Související články

Další články