Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Vlezete do metra a jde vám o holý život! 5 důvodů proč v Praze chodit pěšky!

Vlezete do tramvaje a jde vám o život! V Praze číhá nebezpečí na každém kroku! A nejen v Praze! Pojďme si připomenout 5 momentů, kdy vám v MHD fakt jde o kejhák.

Každodenní přeprava pražskou MHD. Rutina, se kterou se potýká každý z nás, ale málokdo si uvědomuje, že cestováním riskuje svůj život. Každý z nás to zná, venku začne být chladněji a vy se snažíte teple oblékat, abyste nebyli nemocní.

Jenže při cestě do práce tramvají se vedle vás posadí chlapík, který se neobtěžuje přikrýt si svou obrovskou pusu prskající bacily. A při pohledu na stojící cestující, kteří si aspoň uráčili zakrýt ústa, vaše naděje vyhasne hned, jakmile se rukou plnou bacilů chytnou tyče.

Pán na vás prská a vy přemýšlíte, zda má jen chřipku. Nebo je to tubera? Ano, Češi jsou xenofobním národem. Když vedle vás zakašle týpek odněkud z Afriky, tak vám do hlavy naskočí jediné – nemá tenhle frajer třeba ebolu?

Ok, tak si řekněme, že tenhle týpek má fakt jen tu chřipku. Z nejhoršího jsme venku. A co malé „roztomilé“ děcko, kterému tečou sliny na vaši sedačku? Jasně, třeba nemá stafylokoka, třeba se jen pozvracelo. Odvracíte zrak a v mobilu si hledáte kontakt na nejbližšího virologa.

Samostatnou kapitolu tvoří něco, co bychom nazvali takovým hezkým korektním slůvkem SMRAD! Někdy mám pocit, že už při vstupu do metra by magistrát měl rozdávat deodoranty pro jedny a pro ty druhé pytlíky na blití.

Pokud přežijí vaše čichové buňky a pokud v sobě nemáte virus eboly, máte skoro vyhráno.

Teď už jde jen o to, aby ten, s kým soupeříte o poslední volnou vyhlédnutou sedačku, nebyl psychopat s kudlou v ruce nebo stará bába s ostrou holí.

Vysněné místo je vaše. Vyhráli jste souboj o poslední sedačku. Ale pozor, fakt nemáte ještě vyhráno. Zapíchl do ní nějaký feťák injekční stříkačku? Ne? Tak fajn, konečně si můžete sednout. Pokud už vás píchlo něco do zadku, čeká vás nepříjemných pár dnů a mučivé přemítání, co v té buchně bylo!

Tak to je nebezpečí, které vás čeká v MHD. Pokud venku sprchne, musíte si na seznam potenciálních zabijáků přihodit ještě šílence s deštníkem. Dámiček, které deštník používají jako kord, jsou všude celá hejna.

Takže si to shrneme: Bacha na prskající lidi, usoplené děti, rozkládající se bezďáky, narkomany s buchnou v žíle a hlavně na lidi s deštníkem!

Nevyplatí se náhodou myslet na své zdraví a chodit pěšky?

Mohlo by vás zajímat

Další články