Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vlastníci mají ohromné šance na úspěch: Získali nejvíce nominací na Českého lva

Zdroj: cinemart.cz
+ Dalších 6 fotografií
Vlastníci
Komediální snímek Vlastníci od režiséra Jiřího Havelky sklízí úspěch nejen u diváků, ale i u odborníků. Film má hvězdné herecké obsazení a také zaujímá nevšední dějovou linku, která líčí situaci, ve které se může ocitnout každý z nás. Možná díky tomu, jak moc se příběh přibližuje skutečnosti, se stává natolik zajímavým.

Režisér Jiří Havelka se zasloužil o film Vlastníci, který popisuje mimořádně autentickým způsobem schůzi společenství vlastníků jednoho bytového domu. Diváci jsou z nové české komedie naprosto uneseni, což dokazuje i návštěvnost v kinech.

Úspěchy Vlastníků

Celovečerní debut respektovaného divadelního režiséra navštívilo v kinech celkem 263 387 diváků. Snímek tedy zhlédlo 2,5 % obyvatel České republiky. Jen za první víkend od uvedení dorazilo do kin téměř 50 tisíc lidí. Komediální počin vydělal v hrubém 38 910 019 korun.

Vlastníkům fandí nejen diváci, ale film sklízí úspěchy i u odborníků. Získal totiž nejvíce nominací na Českého lva. Vlastníci jsou tedy horkými adepty hned v několika kategoriích. Film Jiřího Havelky byl nominován celkem ve 12 kategoriích. Obdržel nominaci například v kategorii Nejlepší film, Nejlepší režie a sedm nominací pro herecké výkony.

Vlastníci

Nájemníci činžovního domu se pokoušejí pravidelně docházet na domovní schůzi, aby společně vyřešili odprodej půdních prostor. Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Hrdinové filmu Vlastníci jsou totiž jedněmi z nich, patří jim byty v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout. Najdou se mezi nimi idealisté, kteří jednají ve prospěch celku, jsou zde i vypočítaví prospěcháři nebo dokonce rafinovaní manipulátoři, ale také lidé ztracení v pocitech vlastní bezvýznamnosti. Všichni se ale nakonec musí společně domluvit na správě domu, ve kterém mají své byty.

Před kamerou se představila řada vynikajících a oblíbených herců, mezi nimiž nechyběli Kryštof Hádek, Vojta Kotek, Tereza Voříšková, Jiří Lábus, David Novotný, Dagmar Havlová, Ondřej Malý, Pavla Tomicová, Stanislav Majer, Klára Melíšková a Ladislav Trojan.

Související články

Další články