Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Vlastina Svátková se ve filmu Můj příběh změnila k nepoznání: Pro roli musí denně podstupovat hodinové líčení

+ Další 3 fotografie
Film Můj příběh je o tom, jak je důležité najít vnitřní vůli a změnit vlastní život. Vlastina Svátková (37) hraje ve filmu baletku Eli, která rezignuje na úspěšnou kariéru kvůli osudové lásce. Elizabeth v jediném okamžiku ztratí úplně vše, na čem jí v životě záleželo. Manžel způsobí hlavní hrdince vážné zranění. Představitelka Eli, Vlastina Svátková, musela pro roli denně podstupovat několikahodinové líčení.

„Speciální maska mi zabírala půlku obličeje, pak i krk a v podstatě půlku těla, podle toho, co se točilo. A tady jsem narazila na svůj problém z dřívějška. Mám hodně citlivou pleť a několikrát se mi stalo, že během natáčení mi make-up nebo nějaké složky v něm způsobily dermatitidu a nemohla jsem třeba půl roku natáčet, takže jsem si začala dávat velký pozor, co na sebe dávám. Tady to byla speciální fix maska, která se lepí lepidlem, domalovává lihovými barvami a odstraňuje rozpouštědlem,“ říká o své roli herečka Vlastina Svátková

„Na počátku jsme vlivem toho příběhu, který vyžadoval speciální masku, byly vlastně postavené proti sobě. A musely jsme vzájemně pochopit, že si nechceme ublížit nebo si škodit. Nakonec jsme to zvládly, ale bývaly dny, kdy jsme doslova čarovaly s tím, jak masku aplikovat,“ dodává hlavní maskérka Adéla „Anděla“ Bursová.

Film Můj příběh vznikl na motivy bestselleru Zory Castillo Calaway, inspirovaného skutečným životním osudem. Snímek režírovali Libor Adam a Hana Hendrychová podle scénáře, který napsal Libor Adam s Pavlou Krečmerovou. Je to romantické drama o mladé a talentované Elizabeth, která rezignuje na úspěšnou kariéru baletky kvůli osudové lásce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy