Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Vlastimil Zavřel z Co ste hasiči slaví 67: Je milovníkem Braníku a mopedů

Vlastimil Zavřel z Co ste hasiči slaví 67: Je milovníkem Braníku a mopedů
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další 2 fotografie
narozeniny

Herec Vlastimil Zavřel slaví 67. narozeniny, ale pracovně jede víc než zamlada. Aktuálně září v seriálu Co ste hasiči a podle diváků na sebe společně s Pavlem Novým strhává pozornost i ve vedlejší roli. Členové dvojice Zavřel - Nový jsou vlastně nechtěnými hrdiny seriálu.

Narodil se 4. 8. 1954 v Praze. Jeho tatínek byl operním pěvcem a maminka baletkou. Bylo tedy zřejmé, že se Vlastimil vrhne na herectví. Po střední škole vystudoval Státní konzervatoř. V roce 1976 začal vystupovat v divadle J. K. Tyla v Plzni a k tomu navíc hostoval v divadle E. F. Buriana.

Po dvouleté vojně začal hrát v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, kde setrval celých 17 let. Odešel až v roce 1996 a přesunul se do Divadla v Dlouhé. Momentálně září v divadle hlavně jako Vínozpěv v Soudných sestrách, Enrico Basilica v Maškarádě a také v inscenaci Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou. Během pandemie uvedl: „Zkouším čtyři divadelní hry včetně muzikálu Láska nebeská v Divadle Broadway, ale stále čekáme, kdy budeme moci hrát. Na druhou stranu jsem si nikdy ještě tolik neodpočinul.“

Zemřela mu maminka

V dubnu herce opustila milovaná maminka ve věku 91 let. "Chybí mi hodně, ale dožila se požehnaného věku, zemřela v 91 letech, ale na covid to nebylo,“ uvedl Vlastimil Zavřel. S manželkou se přestěhovali do domu na Smíchově, který po matce zůstal, a údajně ho nechávají vybavený tak, jak ho milovaná maminka nechala.

Diváci ho znají také díky filmu. Jedním z prvních jeho filmů byla Dívka na koštěti, následovaly Arabela, Tankový prapor či Policajti z předměstí. V minulých letech hrál například v seriálu Rodinná pouta. Vlastimil Zavřel prorazil také v dabingu. Jeho hlas je již legendární, můžeme ho slyšet coby Homera Simpsona v mimořádně oblíbeném animovaném seriálu Simpsonovi. V posledních letech zářil také v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hrál postavu Jindřicha Valšíka po boku herečky Zlaty Adamovské, a momentálně ho diváci sledují v novém seriálu TV Nova Co ste hasiči. V tomto populárním seriálu je podle diváků nejzábavnější dvojice právě Vlastimila Zavřela a Pavla Nového. Ačkoli mají starší herci jen vedlejší role, diváci se na ně těší nejvíce. O Zavřelovi řekl jeho kolega Pavel Nový: „S ním je to parádní, protože je takovej kliďas a člověk, kterého jen tak něco nerozhází. Byl pro mě oporou a moc mě to s ním bavilo.“

Zavřel miluje Braník a mopedy

Legendární herec miluje svou rodnou čtvrť Braník, kde dodnes navštěvuje s kamarády oblíbenou hospůdku U Báby. Jeho velkým koníčkem je sbírání mopedů. Rád na nich jezdí do práce, především po Praze do divadla. Koncem června letošního roku herec omylem srazil devítiletou holčičku na skútru na Rašínově nábřeží. Zachoval se tehdy velmi profesionálně a správně, počkal na příjezd záchranné služby a po šetření policie se ukázalo, že šlo skutečně o nešťastnou náhodu. Údajně se nic zvláštního nestalo a herec se intenzivně zajímal, zda je dívenka v pořádku.

Zavřel je po operaci

Jako mnoho lidí v jeho věku populární herec před nedávnem podstoupil laserovou operaci očí, ale zrak se mu kvůli šedému zákalu začal opět zhoršovat. Odhodlal se tedy k operaci druhé, kde mu byla voperována multifokální nitrooční čočka. „Už mě prostě otravovalo si každé ráno nasadit na nos brýle a být s nimi až do večera. Navíc při mém povolání jsem je musel kolikrát už večer odložit a pak jsem neviděl nejen na diváky, ale mnohdy ani na kolegy. A to mi vadilo.”

Oblíbenému herci s charismatickým hlasem přejeme vše nejlepší.
Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy